Orientační nabídka


 

Aktuálně k autobusové dopravě v kraji

001
Ústecký kraj již několik měsíců intenzivně jedná na základě uzavřené smlouvy z roku 2014 o dalším provozu autobusové dopravy v kraji se společností Busline a.s. Společnost kraji oznámila, že požadují navýšení financí nad rámec smlouvy tedy i nad rámec své tehdejší nabídky ve výběrovém řízení, v opačném případě hovoří vedení firmy o ukončení dopravy. Vedení kraje se společností intenzivně jedná a požaduje i nadále plnění smlouvy v jejím plném rozsahu. Cestujícím doporučujeme sledovat webové stránky Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz, kde najdou aktualizované informace.
Tisková zpráva ze dne 23. července 2018
 

 
 

Společnost nám oznámila, že pokud jí kraj na dopravu peníze nepřidá, hrozí jí insolvence a 26. července její autobusy nevyjedou. Požadavky společnosti Busline nejsou reálné a Ústecký kraj je nemůže splnit, aniž by neporušil zákon o veřejných zakázkách. Společnost požaduje navýšení financí nejen na mzdy řidičů, ale také na provoz i pohonné hmoty. V podstatě tedy jejich požadavky absolutně popírají jejich nabídku z výběrového řízení, na základě kterého s nimi byla uzavřena smlouva,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek. Celkem by se jednalo o více než 100 milionů korun za rok. Společnost BusLine, která zajišťuje dopravu na Děčínsku, Ústecku, v části Litoměřicka, Lounska a okolí Vejprt na Chomutovsku. Ústecký kraj nyní jedná dál nejen se společností Busline o plnění smlouvy a tedy i nadále provozování autobusové dopravy ve všech těchto oblastech, ale připravuje se také na variantu, že by společnost splnila své výhružky, smlouvu porušila a nevyjela. Kraj nyní jedná s dalšími dopravci o možnostech, jak zajistit, aby v tomto případě cestující výpadek Busline pocítili co nejméně. 
„Stále věříme, že společnost přestane na Ústecký kraj tímto způsobem tlačit, brát si cestující jako rukojmí a dostojí svým smluvním závazkům,“ dodal náměstek Komínek. 


Ústecký kraj již společnosti Busline v roce 2017 přidal na mzdy řidičů 5,7 milionů korun na každou oblast a uzavřel s ní dodatek, ve kterém se dopravce zavázal jezdit do konce června roku 2019. Právě v reakci na tyto dodatky Ústecký kraj založil vlastní dopravní společnost, která by v budoucnu převzala oblasti, u kterých dopravci již nebudou schopni plnit své smluvní závazky. „Samozřejmě jsme připraveni zaměstnat všechny řidiče, kteří budou mít zájem pro dopravní společnost pracovat,“ uvedl náměstek Jaroslav Komínek. 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Lucie Dosedělová
Vytvořeno / změněno: 23.7.2018 / 23.7.2018 | Zveřejnit od: 23.7.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém