Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Aktuální informace k mimořádným veterinárním opatřením k zamezení šíření nebezpečné nákazy – afrického moru prasat na území České republiky

 
logo
V pátek 13. listopadu 2020 proběhla videokonference za účasti Jindřicha Fialky, náměstka ministra zemědělství pro řízení sekce zemědělství a potravinářství, Zbyňka Semeráda, ústředního ředitele Státní veterinární správy, Moniky Zeman, zástupce ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje pro výkon přenesené působnosti, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství, Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje a Pavla Bělobrádka, 2. náměstka hejtmana Královehradeckého kraje, odpovědného za oblast životního prostředí, zemědělství a vodohospodářství, k aktuální situaci týkající se výskytu afrického moru prasat (AMP).
Tisková zpráva ze dne 16. listopadu 2020
 

Odkazy


 
 

V souvislosti s aktuálním výskytem AMP na území Spolkové republiky Německo a Polské republiky v příhraničních oblastech České republiky bylo dne 12. listopadu 2020 vydáno nařízení Státní veterinární správy Č. j. SVS/2020/13156-G (viz příloha), které vymezuje oblast s intenzivním odlovem prasete divokého a dále nařizuje opatření v oblasti s intenzivním odlovem. Dnem 16. listopadu 2020 se oblastí s intenzivním odlovem stanovuje oblast ohraničená na severu státní hranicí s Německem a Polskem, dále na západě silnicí č. 62 od Hřenska k Děčínu, dále silnicí č. 13 nebo E442 od Děčína přes Nový Bor a Jablonné v Podještědí do Liberce, dále silnicí č. 14 do Tanvaldu a dále po silnici č. 10 do Harrachova po státní hranici s Polskem (viz mapa). V rámci Ústeckého kraje se jedná o území obecních úřadů obcí s rozšířenou působností Rumburk (celé území), Varnsdorf (celé území) a Děčín (severovýchodní část).

Nad rámec vydaného nařízení Krajský úřad Ústeckého kraje informuje občany a návštěvníky Ústeckého kraje, aby při nálezu úhynu (kadaveru) prasete divokého tento nález ohlásili na nejbližší obecní úřad či přímo na kontaktní telefon Krajské veterinární správy Státní veterinární správy pro Ústecký kraj, Krizová linka: 720 995 202. Dále Krajský úřad Ústeckého kraje doporučuje, aby se nálezce zdržel jakéhokoliv kontaktu či manipulace s kadaverem a dále zamezil případnému kontaktu domácího zvířete (psa) s kadaverem.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 16.11.2020 / 16.11.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém