Orientační nabídka


 

Aktuální informace z jednání Krizového štábu Ústeckého kraje

Krajský krizový štáb se sešel prostřednictvím videokonference ve středu v pravé poledne, naposledy v tomto kalendářním roce, aby zhodnotil aktuální situaci na území regionu v souvislosti s šířením onemocnění covid-19. Situace v Ústeckém kraji ve vztahu k zaplněnosti nemocnic je nadále vážná, ale stabilní. Opakovaně apelujeme na všechny neočkované obyvatele regionu, aby zvážili svůj postoj a nechali se očkovat. Vakcína je již k dispozici i pro děti ve věku 5 – 11 let. Stručný přehled projednaných témat uvádíme níže.
Tisková zpráva ze dne 22. prosince 2021
krizový štáb
 

 
 

Aktuální reprodukční číslo šíření viru R je 0,88. Situace v nemocnicích na území regionu je nadále vážná, zdravotníci jsou přetížení, ale situaci zvládají a dochází k mírnému poklesu počtu hospitalizovaných pacientů. Obsazenost vyhrazených standardních covid lůžek je 69 % a JIP lůžek dokonce 88 %. U pacientů hospitalizovaných na JIP převládají neočkovaní v poměru 68 % ku 24 % pacientů s dokončeným očkováním druhou dávkou.

V Ústeckém kraji je aktuálně alespoň první dávkou naočkováno 61 % populace, z toho 59 % má dokončené očkování dvěma dávkami. Posilující dávku má v tuto chvíli 19 % populace. Očkuje se tempem téměř 40 tisíc dávek týdně – za poslední týden 38.242 dávek (5. místo v mezikrajském srovnání). Celkem bylo v Ústeckém kraji podáno již přes 1 milion dávek (z toho přes 123 tisíc dávek očkovali praktičtí lékaři ve svých ordinacích). Kapacity očkovacích míst jsou vyčerpané do konce kalendářního roku, volné termíny jsou až v lednu 2022.

Hejtman Jan Schiller a generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Petr Malý oslovili společným dopisem praktické lékaře pro děti a dorost a vyzvali je k aktivní pomoci při posílení očkování dětí ve věku 5 – 11 let. Mimo ordinace praktických lékařů mohou rodiče nechat děti očkovat koncem roku ve třech nemocnicích – v Ústí nad Labem, v Rumburku a v Kadani. Děti budou dostávat jednu třetinu účinné látky vakcíny pro dospělé.

Výskyt mutace viru OMIKRON zatím nebyl na území regionu potvrzen, ani v sousedních příhraničních oblastech. S ohledem na zatím nejasná nová opatření chystaná vládou ČR po skončení nouzového stavu a rychlost šíření mutace viru OMIKRON v okolních zemích se dá očekávat, že komunitní šíření v ČR již nastalo a v průběhu ledna začne tato varianta na území ČR převládat. Účinnou ochranou může být třetí posilující dávka vakcíny, která zvyšuje ochranu před těžkým průběhem nemoci až na 75 %. Dvě dávky mají ochranu přibližně 35 %.

Krizový štáb Ústeckého kraje apeluje na všechny obyvatele, kteří se doposud neočkovali, aby tak učinili. Očkování nechrání před nakažením, ale výrazně pomáhá zmírnit počet nutných hospitalizací v nemocnicích. Chraňte sebe, své blízké i vaše okolí.

Aktuální seznam očkovacích míst v Ústeckém kraji naleznete na webových stránkách ZDE:
https://ockoreport.uzis.cz

Aktuální informace k onemocnění covid-19 a očkování jsou uvedeny na webu Ústeckého kraje ZDE:
COVID-19 a očkování: Ústecký kraj (kr-ustecky.cz)

Krizový štáb Ústeckého kraje je orgán pro řešení krizových situací, řešící v reálném čase konkrétní situaci. Doporučení krizového štábu směřují ke zvládnutí situace za pomoci předem připravených postupů a nástrojů. Oproti tomu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje provádí analýzu hrozících rizik, stavu připravenosti a rozhoduje o realizaci preventivních opatření. Rozhodnutí bezpečnostní rady jsou konána za účelem připravenosti na hrozící nebezpečí.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje (dále jen "bezpečnostní rada kraje") je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1, zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje Ústeckého kraje. Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje.   Bezpečnostní radu kraje svolává předseda bezpečnostní rady kraje podle plánu práce na kalendářní rok a to nejméně dvakrát ročně nebo v případě naléhavé potřeby mimořádně na základě svého rozhodnutí nebo žádosti člena bezpečnostní rady kraje.

krizový štáb
Hejtman Jan Schiller (vpravo) řídí videokonferenčně jednání krajského krizového štábu

 

krizový štáb
Krizový štáb Ústeckého kraje se sejde po Novém roce dne 5. ledna 2022

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 22.12.2021 / 22.12.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies