Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Amnestie zatím bezpečnost v kraji nezhoršila

 
1
Hejtman Oldřich Bubeníček a radní Martin Klika se sešli s ředitelem krajského ředitelství policie Tomášem Landsfeldem, aby získali informace o vývoji trestné činnosti v Ústeckém kraji v souvislosti s propuštěním vězňů po prezidentské amnestii. Hejtman se zajímal zejména o situaci v problémových lokalitách. K výraznému nárůstu kriminality prozatím nedošlo.
 

 
 

Tisková zpráva z 8. ledna 2013

Jak zmínil ředitel Landsfeld, v Ústeckém kraji bylo zatím spácháno 6 trestných činů a 10 přestupků amnestovanými pachateli, jedná se tedy o 1% z celkového nápadu trestné činnosti. Přestože podle policie může ještě dojít k nárůstu v příštích týdnech, je policie připravená a může policistům vytvořit takové podmínky, aby se urychlil proces dokazování a pachatelé trestné činnosti byli co nejdříve dopadeni. „Zprávy od policie mě trochu uklidnily, osobně jsem očekával situaci horší. Bezpečnostní situací v kraji se budeme i nadále zabývat, v nejbližší době chystáme setkání se starosty na Šluknovsku,“ řekl hejtman Bubeníček.

Ředitel Landsfeld také upřesnil, že zastavení stíhání v případech starších osmi let se týká 181 případů. V naprosté většině se jedná o menší majetkovou trestnou činnost spáchanou cizinci, kteří již nežijí na území kraje či republiky. Řada případů byla odložena již na konci devadesátých let a netýká se závažné kriminality.

Radní Martin Klika, který má na starosti bezpečnost a sociálně vyloučené lokality, doplnil informaci o plánovaných výjezdech do nejvíce ohrožených míst. Nejbližší setkání s místními samosprávami proběhne do konce měsíce ledna ve Šluknovském výběžku. Jak upřesnil radní Klika, půjde o jednání na úrovni státních orgánů a úřadů (kraj, města, policie, úřad práce atp.). „Každoročně dává kraj prostředky na vybavení složek IZS. Letos bychom chtěli policii pomoci v nákupu techniky, kterou policisté potřebují v souvislosti s drogovou problematikou. Této záležitosti se chceme více věnovat i v rámci podpory sociálních služeb, které s drogovou problematikou souvisí,“ uzavřel Martin Klika.

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 8.1.2013 / 8.1.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém