Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Areál Hospůdky u Fořta slavnostně otevřen na Mezní Louce

 
001
Otevření nově zrekonstruovaného areálu Hospůdky u Fořta na Mezní Louce nad Hřenskem proběhlo 7. 6. 2012 ve slavnostním duchu. Po téměř třech letech realizace projektu se otevřely dveře původní Fořtovny, později Hospůdky u Fořta, která se oblékla do nového kabátu. Kromě restaurace zde přibyly i útulné pokoje se zachováním historických prvků stavby.
Tisková zpráva z 18. června 2012
 

 
 

Samotný areál se rozrostl o prosklenou venkovní restauraci, nadstandardní ubytovací sruby ve tvaru seníků a také nové infocentrum.

Architekt Pavel Jiroudek z Regionprojektu, který je autorem této koncepce, měl jasnou vizi o propojení regionálních prvků v celém areálu. „Nechal jsem se inspirovat stavbami, tvary a materiály typickými pro oblast Českého Švýcarska, které tak rád navštěvuji. Venkovní sruby připomínají místní seníky, světla v pokojích zase vosí hnízda, v hlavní budově jsou ponechány staré trámy a terasy jsou postaveny z pískovce.“

Investor a provozovatel celého areálu, Jaroslav Suchánek ml., má již o provozu jasno. Na Mezní Louku chce navrátit lokální kulturní akce, poskytnout kvalitní ubytování a hostům nabízet domácí kuchyni za využití regionálních potravin. „Již dnes můžete ochutnat náš domácí chléb, škvarkovou pomazánku nebo švestkový koláč. V některém jídle najdete i místní kopřivy,“ lákal Jaroslav Suchánek při slavnostním projevu.

Akce se zúčastnila také celá řada významných regionálních aktérů. Nechyběl radní Ústeckého kraje Radek Vonka, který podporuje regionální rozvoj a cestovní ruch v kraji a samotnému projektu byl již od prvopočátku nakloněn. „Rodina pana Suchánka mě od začátku přesvědčila, že jejich koncept projektu bude mít pro cestovní ruch Českého Švýcarska nemalý přínos,“ uvedl Radek Vonka.

Celý projekt má svůj příběh. Příběh rodiny Suchánkových, která je s touto lokalitou spjata již celou řadu let, má zde své kořeny a místa si váží a respektuje ho. A snad právě proto zde vznikl areál, který byl šetrně zasazen do národního parku a bude provozován v rodinném duchu s úctou k tradici a regionálním produktům. Více informací o areálu Hospůdky u Fořta je k dispozici na www.uforta.cz.

Projekt pod názvem „Vybudování areálu Hospůdka u Fořta s nabídkou ubytovacích a stravovacích služeb“ byl spolufinancován ze zdrojů Evropské Unie prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS 2 Severozápad. Fyzická realizace projektu trvala od podzimu 2009 do jara 2012, investorem byla rodinná firma J plus S s.r.o. Jaroslava Suchánka, stavbu projektoval Regionprojekt s.r.o., realizaci stavby zajistila firma Benešovské stavebniny s.r.o. a na administrativní podpoře se podílela Regionální rozvojová agentura Ústeckého kraje a.s.

Připravila: Mgr. Dana Krejsová, RRA ÚK, a.s.

 

01

01
Slavnostní otevření: radní Radek Vonka (zcela vpravo)

01

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 18.6.2012 / 18.6.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém