Orientační nabídka


 

Armáda začne stavět první tři provizorní mosty

Tady byl kytlický most...
Mezi 146 zničenými nebo poškozenými mosty, mostky a lávkami na území Ústeckého kraje byly i hřenský, kytlický a most v Povrlech - Lužci. Tyto tři se budou už po tomto víkendu stavět, a to díky Armádě ČR.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 15. srpna 2010

Povodně z enormních srážek z počátku srpna napáchaly v našem kraji, především na Děčínsku, nebývalé škody. K těm největším musíme zařadit zničené a poškozené mosty v mnoha oblastech severu regionu. Ústecký kraj stanovil priority na urychlenou výstavbu provizorních souprav a již pár dní po velké vodě ty nejpotřebnější začala zaměřovat Armáda ČR. Na první tři jsou dokonce hotové projekty a tak se už po neděli 15. srpna dočkají provizorních ocelových mostů v Kytlici (místní komunikace) a v Hřensku, kde říčka Kamenice zcela zničila most spojující tuto obec s Janovem a také Labskou strání. Konečně třetím, který se deset dnů po povodni dočká alespoň provizoria, bude most v Lužci, části obce Povrly. Posledně dva jmenované mosty jsou v majetku Ústeckého kraje a jsou na komunikacích třetí třídy. Zopakujme ještě, že Kytlice a Hřensko leží na Děčínsku, kde byl hejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou vyhlášen 7. srpna stav nebezpečí (potrvá ještě do sobotní půlnoci 21. 8.), Lužec je nad Povrly v bývalém okrese Ústí nad Labem.

   Již zítra, tedy v pondělí 16. srpna dopoledne, začnou stavět specialisté ze 153. ženijního praporu most v Kytlici, který sem přivezou ze skladu státních hmotných rezerv v Doksech. Příslušníci tohoto praporu  se potom ve středu 18. srpna přesunou na stavbu provizorní mostní konstrukce do Lužce. 151. ženijní prapor zase dostal za úkol zahájit v úterý 17. 8. stavbu mostu č. III/25861-1 v horní části Hřenska. Provizorní most bude 24 metrů dlouhý a do Hřenska poputuje začátkem týdne ze skladu SHR až ze Soběslavi. Unese plných 40 tun, tedy i autobusy, které přes něj před povodní zajišťovaly veřejnou autobusovou dopravu.

   V pondělí dopoledne přijede mezi české vojáky do Kytlice také náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Arno Fišera. Bude přítomen první mostní stavby po srpnových povodích a hodlá také na místě poděkovat všem vojákům a celé Armádě ČR za pomoc, kterou obnově Ústeckého kraje věnují. „Při zasedáních krajského krizového štábu i ve většině obcí poničených povodněmi se naší armádě dostává vysokého uznání. Zaměření zajišťuje rychle, stejně jako projekty provizorních staveb či přesuny konstrukcí ze státních rezerv na naše prioritní místa. Máme malou armádu, ale jsou to opravdoví profesionálové. Perfektní práci odvádějí samozřejmě i další složky Integrovaného záchranného systému a všichni další…“ 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

Kytlice
Kytlice: armádní projekt provizorního mostu

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 15.8.2010 / 15.8.2010 | Schváleno / Zrušeno: 15.8.2010 / 14.9.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém