Orientační nabídka


 

Atletické naděje s mistryní světa Zuzanou Hejnovou

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
a
Mezi začínající atlety, kteří se zapojili do projektu Atletika pro děti, přijela do ústeckého Sportcentra Sluneta také mistryně světa Zuzana Hejnová. Pondělní akci pořádanou jako Velkou cenu Ústeckého kraje Atletiky pro děti zahajovala náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.
 

 
 

Tisková zpráva ze dne 22. října 2013

Zuzana Hejnová, mistryně světa v běhu na 400 m překážek, která byla před pár dny prohlášena i nejlepší atletkou Evropy  této sezóny, byla u předávání cen vítězným školním kolektivům ve čtyřech věkových kategoriích dětí z mateřských škol a nejnižších ročníků škol základních, a to z okresu Ústí nad Labem. Projekt Atletiky pro děti byl pilotní akcí v celé naší zemi a jeho cílem je hravou a nenásilnou formou přivést nejmenší děti ke sportování, konkrétně k atletice. Proto se po celý rok běhá, skáče a hází a nechybí samozřejmě ani veselí a kamarádství. Atletika pro děti je společným projektem kraje s Českým atletickým svazem, v našem regionu měl už čtvrtý ročník a za ta léta se dostalo na školy i do oddílů několik desítek sad netradičního atletického náčiní. Naši špičkoví reprezentanti jsou také partnery jednotlivých akcí (v minulosti byli mezi dětmi třeba oštěpařka Bára Špotáková, bývalý mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák a řada dalších atletů). Podtitulem akce je Staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje. A u skoku do dálky z místa, běhu přes překážky nebo házení nafukovacích oštěpů bylo vidět, že mnohé děti mají opravdu talent a naději stoupat výš...

 

Ceny a diplomy rozdával také radní kraje Arno Fišera a ten rovněž ocenil některé držitele medailí a úspěšné mladě sportovce, kteří už mají vyšší výkonnost než děti z ApD a reprezentovali náš kraj na nedávných VI. Hrách letní olympiády dětí a mládeže ČR. Ty proběhly ve Zlínském kraji, celkově jsme byli pátí, a medailisté od nás prožili i v Ústí znovu chvíle slávy a uznání za vzornou reprezentaci. 

Kontakt:

Mgr. Zbyněk Šebesta, oddělení tiskových informací

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.:   +420 475 657 742

Mob.:+420  603 192 629

             Mail:   sebesta.z@kr-ustecky.cz

1
Předávání cen -uprostřed Jana Vaňhová, dále od objektivu napravo je Zuzana Hejnová.

(Další  snímky z pondělní akce jsou v připojené Fotogalerii Atletika pro děti.)

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 22.10.2013 / 22.10.2013 | Zveřejnit od-do: 22.10.2013-21.11.2013
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém