Orientační nabídka


 

Atletika pro děti chce startovat v Ústeckém kraji

1
Zástupci Českého atletického svazu dnes prezentovali svůj projektový záměr Atletika pro děti.
 

 
 

Tisková zpráva z 20. ledna 2010

 

Zástupci Českého atletického svazu v čele z Helenou Fibingerovou a předsedou Liborem Varhaníkem předstoupili dnes před hejtmanku Janu Vaňhovou a další zástupce Ústeckého kraje, aby prezentovali svůj projektový záměr Atletika pro děti.

Cílem tohoto projektu je podpořit sportovní přípravu nejmladších dětí v atletických oddílech a zvýšit počet zájemců o tento všestranný sport. Přispět k tomu mají nejrůznější akce a soutěže pro děti, které by je nenásilnou formou přivedly k radosti z pohybu a zdravému životnímu stylu. Zdravotní hledisko je také jedním z nosných témat projektu. „Děti dnes nejsou zvyklé se hýbat a obezita v populaci stále narůstá. Chceme mladou generaci rozhýbat a nabídnout jí alternativní využití volného času. Atletika tak může posloužit i k redukci kriminality či užívání drog mezi mladými. Chceme vytvořit program na vysoké úrovni se zdravotním přínosem,“ řekl hned na úvod předseda ČAS Libor Varhaník.

Pro účel práce s nejmenšími dětmi byla vytvořena speciální sada sportovního náčiní. Děti zaujmou příjemné materiály a pestré barvy, rodiče potom jistě potěší bezpečnostní atesty, které nářadí obdrželo.

Na jednání se řešila také otázka financování celého projektu. Jak řekla hejtmanka Vaňhová, Ústecký kraj by jej rád podpořil v rámci možností, kterými disponuje. Hlavní snahou ale bude najít takovou výzvu z operačních programů, do které by bylo možné projekt podat. I v těchto aktivitách může kraj svazu pomoci.

„Atletika je sport, který svou rozmanitostí dává příležitost všem dětem zapojit se do sportovní přípravy. Připravuje děti nejen po kondiční stránce, ale zajišťuje i sociální integraci v rámci oddílu. Nelze opomenout ani výchovu dětí k fair play. Abychom děti pro sport získali už v nejmladším věku a sportem naplnili jejich další život,  je důležité mít také dobře proškolené a nadšené trenéry. Nakonec největší odměnou pro nás všechny jsou úspěchy vrcholových sportovců,“ řekla v závěru bývalá reprezentantka Helena Fibingerová.

 

 

Připravila:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

1
Libor Varhaník, předseda ČAS, Helena Fibingerová, hejtmanka Jana Vaňhová a radní Petr Jakubec (zleva)

 

2

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 20.1.2010 / 20.1.2010 | Účinnost do: 31.1.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém