Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Atletika pro děti: Mateřské školy si užily sportovní dopoledne

 
001
Projekt Atletika pro děti, na kterém spolupracuje Ústecký kraj s Českým atletickým svazem, pokračuje ve svých akcích a uspořádal další aktivní dopoledne pro děti mateřských škol. Tentokrát se sešly v nové sportovní hale na Gymnáziu Jateční v Ústí nad Labem. Přišel se na ně podívat i radní Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport Petr Jakubec.
Tisková zpráva z 26. dubna 2012
 

 
 

„Pohyb patří ke zdravému životnímu stylu a jsem velmi rád, že prostřednictvím projektu Atletika pro děti pomáháme, aby si děti k pohybu vytvořily kladný vztah již od nejútlejšího věku,“ řekl radní Petr Jakubec.

V rámci sportování si na své přišli i studenti gymnázia. Byli svědky slavnostního předání speciální atletické sady pro sportovní klub PARTA Litoměřicko z Úštěku, kterou předal radní Jakubec předsedovi Vladimíru Slavíkovi. V rámci sportovního dopoledne si mohly speciální pomůcky děti z mateřských škol samy vyzkoušet. Na starší čekala prezentace, která představila atletiku, a dále diskuze s významnými hosty českého sportu – elitní překážkářkou Zuzanou Hejnovou a českou reprezentační běžkyní Bedřiškou Müllerovou – Kulhavou, která získala celkem 29 titulů mistryně republiky. Mistrovství Československa vyhrála v letech 1951 až 1961 jedenáctkrát za sebou! Byla držitelkou dvanácti národních rekordů na 800 metrů. Vrcholem její kariéry byl start na olympijských hrách v Římě 1960.

Za celoživotní přínos v oblasti atletického sportu a vynikající reprezentaci Ústeckého kraje získala dnes osmdesátiletá Bedřiška Müllerová – Kulhavá čestné uznání od radního Petra Jakubce.

Překážkářka Zuzana Hejnová bude Česko reprezentovat na letní olympiádě v Londýně. Juniorská mistryně Evropy, mistryně světa do 17 let, česká rekordmanka a olympijská finalistka svůj první velký závod absolvovala v roce 2002.

Podrobnější informace o projektu Atletika pro děti www.atletikaprodeti.cz.  

Připravila:

Mgr. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

01
Radní Petr Jakubec předal speciální atletickou sadu sportovnímu klubu PARTA Litoměřicko v Úštěku, konkrétně předsedovi Vladimíru Slavíkovi.

01
Sportovní pomůcky si mohly děti z mateřských škol vyzkoušet v rámci sportovního dopoledne.

01

01

01
Na studenty gymnázia čekala diskuze s významnými českými sportovci. Bedřiška Müllerová - Kulhavá vyprávěla o svých zážitcích z úspěšné kariéry (uprostřed), Zuzana Hejnová prozradila své ambice na letní olympádě v Londýne a radní Petr Jakubec mluvil o tom, že má ke sportu velmi kladný vztah.

01

01

Čestné uznání za celoživotní přínos v oblasti sportu a reprezentaci Ústeckého kraje 

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 26.4.2012 / 26.4.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém