Orientační nabídka


 

Atletika pro děti startuje v Ústeckém kraji

1
Český atletický svaz připravil projekt Atletika pro děti, jehož cílem je nabídnout rodičům a jejich dětem novou volnočasovou aktivitu v podobě pravidelných atletických kroužků a zároveň podpořit sportovní přípravu nejmladších dětí v oddílech a klubech. Pilotním regionem, který byl pro tento projekt vybrán, je Ústecký kraj.
 

 
 

Tisková zpráva z 29. července 2010

 

Hejtmanka Jana Vaňhová oslovila primátory Ústí nad Labem, Mostu a Chomutova a starostku Štětí s nabídkou účasti v tomto projektu.

V první fázi by se jednalo o proškolení potenciálních trenérů z řad zájemců a pracovníků organizací v oslovených městech. Trenéři budou vyškoleni v rámci projektu bezplatně. Jedna z organizací ve městě také zdarma dostane sadu atletických pomůcek pro děti v hodnotě 25 tisíc korun.

„Ústecký kraj spolu s Českým atletickým svazem chce napomoci strategickému cíli projektu, jímž je aktivní a zdravá společnost. Atletika jako sport dostupný pro všechny vrstvy společnosti je z našeho pohledu platformou hodnou podpory. I proto Zastupitelstvo Ústeckého kraje uvedený projekt podpořilo schválením finanční podpory,“ uvedla v dopisu hejtmanka Vaňhová.

Jedním z důležitých cílů projektu je navýšení počtu sportujících dětí předškolního i školního věku. Nejde však jen o potřebu či nutnost zvýšit fyzickou kondici dětí a mládeže. Sport je chápán jako významný civilizační faktor a je využíván v rámci programů, jejichž cílem je redukce kriminality mládeže, zapojení dětí do sociálního života na místní úrovni, redukce užívání drog mladou populací či jako prostředek integrace do majoritní společnosti.

Pokud najde kraj spolu s Českým atletickým svazem pro projekt kladnou odezvu, již v září se uskuteční odborné školení a od nového školního roku se děti v Ústí, Mostu, Chomutově či Štětí mohou těšit na další možnost trávení volného času, tentokrát při pohybu v atletické školce.

Více informací na www.atletikaprodeti.cz.

 

Připravil:

Mgr. Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí

odbor kanceláře hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

tel. 475 657 726

mob. 737 203 666

hanackova.m@kr-ustecky.cz

 

1
S projektem se mohly děti seznámit už při oslavě dne dětí v chomutovském zooparku

2

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Hanáčková
Vytvořeno / změněno: 29.7.2010 / 29.7.2010 | Účinnost do: 31.7.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém