Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Autobusy linky 458 za volnočasovými aktivitami

 
turistika
Autobusy v objednávce Ústeckého kraje neplní pouze funkci dopravy do škol, zaměstnání či k lékaři, ale mají nezanedbatelný podíl na rozvoji turistiky a volnočasových aktivit v našem kraji.
 

 
 

Autobus na lince 458 opouští Zubrnice - vyhledávanou turistickou lokalitu.V rámci dlouhodobého monitoringu jednotlivých autobusových spojů s ohledem na efektivní objednávku Ústeckého kraje jsou průběžně vyhodnocována data z provozu vytipovaných linek a spojů z objednávky kraje. S ohledem na skutečnost, že v Zubnicích či Úštěku na lince 458 Ústí n.L.-Velké Březno-Lovečkovice-Verneřice-Úštěk-Konojedy jsou často pořádány kulturní a společenské akce regionálního významu, byla k jedné z analýz víkendového využití vybrána právě tato linka.

 

Po získání a rozboru dat z elektronického odbavovacího systému smluvního dopravce BusLine a.s. lze konstatovat, že o víkendech, kdy je pořádána akce typu „velikonočního jarmarku“, dochází oproti běžnému provozu k výraznému nárůstu objemu přepravených cestujících. Dopravce na to reaguje operativním vypravením posilových spojů.  

 

V konkrétních číslech je situace následující – při běžném provozu je o víkendu v obou směrech přepraveno v sobotu cca 300-350 cestujících a v neděli cca 200-250 cestujících (upozorňujeme na velké sezónní odchylky). Při „akčním“ víkendu jsou čísla vyšší, a to v sobotu cca 550-600 a v neděli cca 350-400 cestujících. Procentuální nárůst je tedy cca 75% v sobotu a cca 60% v neděli a to i přesto, že obyčejně bývá v provozu i historický vlak Zubrnické muzeální železnice v obdobné trase a taktéž individuální automobilová doprava je zastoupena v nezanedbatelném počtu parkujících osobních vozidel.

 

Jako objednatele veřejné dopravy nás těší zájem cestujících a zejména to, že při pořádaných akcích se cestující mohou spolehnout na spoje pravidelné autobusové linky, a že prokazatelně dochází k podstatnému nárůstu přepravených cestujících. Je to pro nás zároveň závazek do budoucna sledovat nabízenou kapacitu spojů a případně flexibilně reagovat v rámci možností na zvýšený zájem koncových spotřebitelů nabízené služby.“

 
Zodpovídá: Jan Maxa
Vytvořeno / změněno: 16.5.2011 / 16.5.2011

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém