Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Autodromem v Mostě zněla při Czech Truck Prix česká hymna, Lacko rozvášnil fanoušky

 
Czech Truck Prix 2020
Mostecký okruh přivítal o uplynulém víkendu svůj nejprestižnější a nejnavštěvovanější podnik každoročního kalendáře - Czech Truck Prix, který je součástí Rodinného stříbra Ústeckého kraje. Fanoušky neodradilo ani nedělní nepříznivé deštivé počasí.
Tisková zpráva ze dne 31. srpna 2020
 

 
 

Zatímco dva sobotní závody evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC) se odjely bez problémů, první nedělní sportovní komisaři Mezinárodní automobilové federace (FIA) kvůli dešti odložili o hodinu a půl. Při svém domácím vystoupení fanoušky určitě nezklamal Adam Lacko z týmu Buggyra Racing. Jeden ze sobotních závodů vyhrál, v tom nedělním dojel druhý.

Letošní ročník Czech Truck Prix se tak vyvedl, i když byl v mnoha ohledech nestandardní. „Zkrácený program nás mrzí kvůli týmům a jezdcům, ale zejména kvůli divákům. Jsou to fandové srdcaři. Přišli se podívat, i když podmínky byly vzhledem k epidemii nestandardní a nekomfortní proti tomu, na co jsou zvyklí. Chceme jim moc poděkovat,“ vyjádřila své uznání Svobodová. Opatření proti šíření epidemie si vyžádalo uzavření paddocku pro veřejnost, rozčlenění areálu do sektorů a omezení počtu diváků na maximálně 4 000 v každém z víkendových dnů.

Autodrom Most uspořádá v letošní zkrácené sezoně ještě druhý stěžejní závodní víkend. Ve dnech 14. až 15. listopadu se uskuteční evropská série OMV MaxxMotion NASCAR Show, která se původně měla jet v červnu.

01
Závody si užily v sobotu i neděli čtyři tisícovky fanoušků

02

03
V neděli se jel závod na mokrém asfaltu

 

04
Nejlepší český závodník Adam Lacko (vlevo) si po sobotním prvenství vyjel v neděli druhé místo

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 31.8.2020 / 31.8.2020 | Zveřejnit od: 31.8.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém