Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Avízo – Transfuzní oddělení Krajské zdravotní v ústecké nemocnici hledá dárce krve s univerzální skupinou 0 negativní

 
1
Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., které zásobuje krví několik nemocnic Ústeckého kraje v Rumburku, Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Litoměřicích a Roudnici nad Labem, se v současné době potýká s kritickým nedostatkem krve univerzální krevní skupiny 0 negativní.
Tisková zpráva ze dne 22. července 2020
 

 
 

„Prosíme všechny dárce 0 negativní, kteří jsou minimálně tři měsíce od posledního odběru plné krve a zároveň jsou zdravotně v pořádku, aby se dostavili k odběru na transfuzní oddělení v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Prosíme i ostatní obyvatele okresu Ústí nad Labem, Litoměřice a Teplice ve věku 18 až 60 let s krevní skupinou 0 negativní, kteří doposud krev nedarovali, aby zvážili možnost pomoci pacientům závislým na transfuzích a navštívili naše transfuzní oddělení. Odběry se provádějí v pracovní dny mezi 7:00 až 9:00 hodinou. Roušky nejsou nutné! Děkujeme za pochopení,“ žádá o pomoc Jiří Masopust, primář Transfuzního oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Dárce krve s krevní skupinou 0 negativní se může hlásit na Transfuzním oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., budova „C“, 2. nadzemní podlaží, Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem, telefonní kontakt +420 477 113 468 nebo +420 477 113 437:

  • v pracovní dny mezi 7:00 až 9:00 hodinou
  • neprodělal-li nebo netrpí-li závažnějším onemocněním, kdy by odběr krve mohl ohrozit jeho zdraví
  • souhlasí s odběrem, provedením předepsaných vyšetření a vedením vybraných údajů v registru dárců (při zachování povinné mlčenlivosti transfuzním zařízením)  
  • nepatří mezi osoby s vyšším rizikem výskytu vybraných infekčních chorob (AIDS, infekční žloutenky apod.) nebo tyto choroby neprodělal
  • není mu nařízena karanténa a není pozitivní na onemocnění COVID-19.
 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 22.7.2020 / 22.7.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém