Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Babičku roku Ústeckého kraje vyhrála Ilonka Šnorychová z Mostu

 
Babička roku ÚK 2020
Na první říjnový den připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. K této příležitosti zorganizoval Ústecký kraj a Senior Pas v ústeckém kulturním domě akci pod názvem Svátek seniorů a Babička roku. Cílem oslav bylo především vyjádření úcty, která seniorům právem patří, jako vděk za jejich lásku, péči a práci pro společnost.
Tisková zpráva ze dne 2. října 2020
 

 
 

Letos se organizátoři rozhodli pro bezpečnou verzi realizace této události a akci přesunuli do online světa. Akce, která se konala bez diváků, se kromě vystupujících zúčastnil také přímo na místě 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

V rámci odpoledne probíhala soutěž Babička roku Ústeckého kraje 2020. Přihlášené babičky soutěžily ve třech disciplínách - rozhovor, volná disciplína a módní přehlídka. Vítězkou se stala Ilonka Šnorychová z Mostu a právem se může pyšnit titulem Babička roku Ústeckého kraje 2020.

Stříbrnou medaili vybojovala Hana Baráková z Lovosic a třetí příčku obsadila Jana Vránová z Roudnice nad Labem. Ocenění Nejstarší babička po zásluze získala Dana Jírová z Ústí nad Labem a zároveň se stala i Babičkou Sympatie. Program uváděl Vladimír Hron, seniorům k svátku zazpíval Bohuš Matuš či Petra Černocká.

Mezinárodní den seniorů se do povědomí dostává u nás až v posledních letech, ve většině zemí světa si jej však lidé připomínají již od roku 1998. Tento svátek nabízí nejen oficiální rámec pro zdůraznění vřelých vztahů dětí k vlastním prarodičům, ale zároveň také představuje příležitost pro naplňování myšlenky aktivního znovuzapojování seniorů do společenského dění.

Videoreportáž z celé akce zde.

01
Vítězkou regionálního kola se stala Ilonka Šnorychová z Mostu, vedle jí tleská 1. náměstek hejtmana Martin Klika

02
Oceněné seniorky, vlevo Babička Sympatie Dana Jírová z Ústí nad Labem

 

03
Účastnicím zazpívala i Petra Černocká

 

04
Dana Jírová se stala též nejstarší účastnicí soutěže

 

05
Akci moderoval Vladimír Hron, účastnice soutěže si odpoledne náramně užily

 


 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 2.10.2020 / 2.10.2020 | Zveřejnit od: 2.10.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém