Orientační nabídka


 

Bábovkový den

 
Dne 19.5.2024 se v Chomutově v areálu Domovinka uskutečnil Den bezpečnosti, v rámci této akce vyjádřilo město podporu náhradního rodičovství a připojilo se k Bábovkovému dni. Pracovnice OSPOD Magistrátu města Chomutova připravily pro návštěvníky různé aktivity, zároveň poskytovaly odborné poradenství nejen v oblasti náhradní rodinné péče. Návštěvníky zaujal fotokoutek ve dvou variantách - zákoutí s bábovkou nebo fotokoutek s domečkem. Po pár vteřinách si mohli odnést domů svou fotografii.
V rámci akce Bábovkový den se vyzývá k vytvoření bábovky. Jelikož toto byla venkovní akce a nebyly zde vhodné podmínky pro pečení bábovky, vytvořily děti alespoň papírové bábovky. Na předpřipravených omalovánkách vybarvovaly různé tvary bábovek. Dále každé dítko zanechalo svůj otisk, a to doslova, na společné bábovce. Děti obtiskly svůj prst na plátno s předmalovanou konturou bábovky.
Jelikož byla akce zaměřená i na bezpečnost, pracovnice OSPOD pro děti připravily kvíz s názornou ukázkou na téma vhodného chování, jak by děti reagovaly v některých situacích, kde by vyhledaly pomoc apod. 
Dospělí návštěvníci byli požádáni o vyplnění krátkého dotazníku na průzkum povědomí o náhradní rodinné péči. Smyslem dotazníkové akce bylo zjistit, jak veřejnost vnímá zejména pěstounství, zda má dostatek relevantních informací a jaký je celkový postoj k této formě náhradního rodičovství. Děti si mohly vyzkoušet i různé sportovní aktivity jako skákání v pytli nebo hod na cíl. Za své snažení je čekala odměna v podobě drobných dárečků. V průběhu akce se samozřejmě podávala voňavá bábovka, která k nedělnímu rodinnému odpoledni neodmyslitelně patří. Pracovnice také rozdávaly dětem odlitky bábovek s magnetem, které si děti mohly doma ještě barevně dozdobit. Součástí tohoto bábovkového balíčku byl i unikátní recept na rodinnou bábovku.
Pod širým nebem byla uvedena i výstava „Jsem pěstoun“. Na fotografiích jsou i náhradní rodiny, které OSPOD MMCH doprovází. Návštěvníky upoutaly vzkazy pěstounů na fotografiích.  

alt
 

Odkazy


 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém