Orientační nabídka


 

Bertíci na Ústecku a Liberecku rozdají dětem 400 tisíc korun

11
V rámci charitativního projektu „S Bertíkem za dětským úsměvem“ přispívali zákazníci prodejen Albert již pojedenácté na dobrou věc. Svými nákupy nasbírali za měsíc trvání akce celkem 6 772 752 korun. Nadační fond Albert rozdělí tyto prostředky mezi 63 předem vybraných projektů z celé České republiky zaměřených na vzdělávání, volný čas a integraci dětí z dětských domovů do života.
 

 
 

Tisková zpráva ze 6. 12. 2010

 

Zákazníci každé prodejny přispívali žlutými penízky, které obdrželi za svoje nákupy, na jeden regionální a jeden celostátní projekt. Projekty byly předem vybrány správní radou Nadačního fondu Albert a výše finanční podpory závisela na počtu odevzdaných Bertíků v konkrétní prodejně.

„Na projekty připadá v průměru 100 tisíc korun, což byla také maximální částka, o kterou mohly organizace žádat,“ komentuje výsledky Petr Chadraba, místopředseda správní rady Nadačního fondu Albert (NFA).

Správní rada NFA vybrala během září celkem 63 projektů, které pomůže z vybrané částky financovat. Jedná se především o regionální projekty dětských domovů a neziskových organizací pracujících s mládeží soustředěné na vzdělávací a sociální potřeby dětí a mládeže nebo podporující děti opouštějící dětské domovy. Jejich seznam je umístěn na stránkách NFA.

Koho podpoří Bertíci v Ústeckém kraji? Díky zákazníkům prodejen v Ústeckém kraji podpoří částkou 64 200 umělecké a sportovní  aktivity pro 22 dětí z Dětského domova v Krupce. Děti z dětského domova v Žatci, i ty domov opouštějící, získají grant 120 000 korun.

Dalšími podpořenými projekty jsou sportovní akce s celorepublikovou působností. Projekt s názvem Albert Triatlon Tour - O kolo s kolem administrovaný Atletikou Tábor bude dotován částkou 1 308 000 korun. Ve spolupráci s profesionálním triatlonistou Tomášem Slavatou organizuje sérii krajských klání v triatlonu pro děti z dětských domovů, ale i z řad veřejnosti. Ti nejlepší malí sportovci se utkají v září v celostátním kole. Generálním partnerem je značka Albert a hlavním partnerem firma Author. 

Jiné prodejny přispívaly na účast dětí z dětských domovů na celostátní zimní olympiádě dětských domovů v lyžování, kterou organizuje Dětský domov v Bystřici pod Hostýnem. Olympiáda získala grant ve výši 100 000 korun.

Nadační fond Albert zastřešuje charitativní aktivity značky Albert. V rámci projektu Bertíci Albert věnoval více než 67 milionů korun na projekty vzdělávání a osobního rozvoje dětí v dětských domovech a dalších sociálních institucích. Hlavním zdrojem příjmů Nadačního fondu Albert je prodej odnosných tašek v prodejnách Albert. Ve správní i dozorčí radě Nadačního fondu Albert jsou zastoupeni také odborníci na hlavní podporované oblasti – sociálně znevýhodněné skupiny a podporu zdravého životního stylu. Nadační fond Albert byl založen 1. září 2009. Více informací naleznete na www.nadacnifondalbert.cz.

 

Připraveno se spolupráci s Petrem Chadrabou, místopředsedou správní rady Nadační fond Albert

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 6.12.2010 / 6.12.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém