Orientační nabídka


 

Běžkujete? Podpořte údržbu běžeckých stop v Ústeckém kraji i vy

Dobrá zpráva! Ústecký kraj pro nadcházející zimní sezonu 2021/2022 navýšil dotaci na údržbu běžeckých stop v Ústeckém kraji na více jak milion korun.
Tisková zpráva ze dne 15. prosince 2021
Běžecké stopy
 

 
 
„Oproti rokům minulým, kdy dotace směřovala spolku Krušnohorská bílá stopa sdružující pouze část středisek, která se o údržbu běžeckých stop v Krušných horách starají, letošní způsob financování umožní čerpat dotaci i nečlenům, a dokonce i střediskům na pomezí Českého Švýcarska a Lužických hor prostřednictvím Destinační agentury Krušné hory, o. p. s.,“ vysvětluje nový způsob financování údržby náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro cestovní ruch, kulturu a památkovou péči Jiří Řehák.

Ústecký kraj ovšem není jediným přispěvovatelem na údržbu. Většina středisek dostává dotace na údržbu běžeckých stop i z okolních měst, spolků a podnikatelských subjektů. Každý si jistě představí finanční náročnost údržby stop, provozu strojového vybavení, úsilí pracovníků, kteří vyjíždějí do stopy často v době, kdy vy se v pohodlí domova do stop teprve chystáte. 

„Podpořte tuto náročnou činnost i vy prostřednictvím veřejné sbírky,“ vyzývá milovníky běžkování ředitelka Destinační agentury Krušné hory, o. p. s., Petra Fryčková a dodává: „Destinační agentura vybírá formou veřejné sbírky částku 30 korun na údržbu běžeckých stop v Krušných horách a části Českého Švýcarska. Peníze se zasílají prostřednictvím QR kódu, který si běžkař může načíst do své bankovní aplikace v mobilu. Zmíněné QR kódy budou na cedulích u vstupů na běžecké tratě a vybraných místech, přičemž každé středisko bude mít vlastní variabilní symbol. Na webu destinační agentury Krušné hory bude aktuální přehled údržby tratí, kde každé středisko bude mít záložku, v níž bude vidět nejen výše příspěvků, ale i poskytované služby a přehled tras. Další možností, jak lze na údržbu přispět, je zaslání částky 100 až 300 korun na účet zřízený k tomuto účelu, číslo účtu je na www.krusnehory.eu.
 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 15.12.2021 / 15.12.2021 | Zveřejnit od: 15.12.2021
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém