Orientační nabídka


 

Bezpečné klima ve školách je důležitým tématem

foto
První odborná konference zaměřená na oblast primární prevence v regionu se uskutečnila v úterý 17. října v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje. Nesla název Bezpečné klima ve škole a zúčastnilo se jí téměř 100 pedagogických pracovníků.
 

 
 

„Jsem rád, že se v letošním roce podařilo uskutečnit v rámci Ústeckého kraje konferenci v tak důležité oblasti jakou je primární prevence. Počet přihlášených zájemců a rychlost, jakou se kapacita naplnila, vypovídá o tom, že o tuto oblast je v rámci škol velký zájem,“ řekl v úvodu náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd.

Konference obsahovala kromě odborných přednášek, kde vystoupil Vladimír Sklenář z MŠMT, ředitelka organizace Život bez závislostí Helena Vrbková, David Čáp z katedry psychologie Karlovy univerzity a ředitelka základní školy v Trmicích Marie Gottfriedová, také workshopy zaměřené kromě bezpečného klimatu ve škole také na preventivní práci s novým třídním kolektivem.

„Ve spolupráci s krajským úřadem, konkrétně s odborem školství, se nám podařilo připravit kvalitní odborně zaměřený program, reflektující aktuální otázky týkající se zajištění bezpečného klimatu ve školách,“ dodala ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Ústeckého kraje Blahoslava Pekařová.

Účastníci konference měli po celé její trvání možnost se v přísálí seznámit a získat informační materiály neziskových organizací, které se v oblasti primární prevence v rámci kraje angažují.

foto
Náměstek hejtmana pro oblast školství Petr Šmíd a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Waicová.

foto

foto

foto

foto


 

 
Zodpovídá: Mgr. Markéta Voleníková
Vytvořeno / změněno: 19.10.2017 / 19.10.2017
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém