Po požární stanici provedl členy Bezpečnostní rady (např. hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka jakožto předsedu rady, Milana Zemaníka, ředitele Krajského úřadu či Martina Kliku, prvního náměstka hejtmana) ředitel hasičů v územním odboru Litoměřice Boleslav Lang. Přítomen byl i Roman Vyskočil, ředitel HZS ÚK, Jaromír Kníže, ředitel krajského ředitelství PČR, Ilja Deyl, ředitel ZZS ÚK, jeho náměstek Petr Bureš a ředitel Krajského vojenského velitelství Rostislav Domorák.
Požární stanice i stanice záchranky sídlí v jednom objektu. Nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje byla otevřena teprve v lednu 2013, ale o nedostatek práce si stěžovat nemusí. Letos již vyjížděli k více než sedmi stovkám případů; a to nejen v oblasti Litoměřicka, Děčínska, ale také do sousedního Libereckého kraje.
Na samotném čtvrtečním jednání Bezpečnostní rady se pak projednávalo např. vyhodnocení plánu výcviku letecké záchranné skupiny ZZS za rok 2017 a plán výcviku na rok 2018, spolupráce s obcemi s rozšířenou působností na území kraje v oblasti krizové připravenosti za rok 2017 či informace o spolupráci složek IZS na programu „Hasiči do školy“. Jako vždy na konci roku bezpečnostní rada projednala také roční plán cvičení složek integrovaného záchranného systému a orgánů krizového řízení a v neposlední řadě také finanční zabezpečení složek IZS pro další rok.
Na jednání bezpečnostní rady byly také projednány informace týkající se orkánu Herwart, který v rámci celé republiky způsobil mj. odpojení 620 tisíc odběrných míst ve správě společnosti ČEZ DISTRIBUCE. Tato mimořádná událost, která byla podle meteorologů nejničivější větrnou epizodou v Česku od orkánu Kyrill v lednu 2007, se dotkla velké části obyvatel našeho kraje. Poděkování proto bylo směřováno i pracovníkům uvedené společnosti, kteří se podíleli na odstraňování následků mimořádné události. Vysokou profesionalitu, vstřícnost, ochotu a spolehlivost prokázal také celý Integrovaný záchranný systému, jehož pracovníci a příslušníci výrazným dílem přispěli k rychlému překonání kalamitního stavu.
Praktické dopady v oblasti krizového řízení byly diskutovány i druhý den jednání rady, které probíhalo se starostkami a starosty měst a obcí okresu Litoměřice. V rámci tohoto setkání prezentoval plk. Kníže problematiku tzv. měkkých cílů, téma pomoc při mimořádných událostech prezentoval plk. Vyskočil.
Téma dotační Program 2018 na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky SDH a podporu obecní policie prezentoval Jiří Čermák z Pracoviště krizového řízení (Odbor kancelář hejtmana). Právě jemu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje na závěr svého jednání vyslovila poděkování za dlouholetou přínosnou činnost ve funkci tajemníka Bezpečnostní rady Ústeckého kraje.
Bezpečnostní rady se zúčastnil zleva: Roman Vyskočil, ředitel HZS ÚK, Jaromír Kníže, ředitel krajského ředitelství PČR, Ilja Deyl, ředitel ZZS ÚK.
Nechyběl ani hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček či Martin Klika, 1. náměstek hejtmana.
Ředitel hasičů v územním odboru Litoměřice Boleslav Lang (vlevo) ukázal členům Bezpečnostní rady ÚK požární stanici v Úštěku.
Ve stejném objektu sídlí i nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby ÚK.