Orientační nabídka


 

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje projednala zásadní aktuální témata

znak
Na svém letošním posledním zasedání se sešla na krajském úřadě Bezpečnostní rada Ústeckého kraje. Ta se zpravidla schází čtyřikrát ročně a v jejím čele stojí hejtman Ústeckého kraje. Nechybí ani zastoupení všech složek krajského integrovaného záchranného systému (IZS) a Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem.
Tisková zpráva ze dne 18. prosince 2019
 

 
 

Hlavním cílem posledního setkání členů Bezpečnostní rady Ústeckého kraje bylo vyhodnotit aktivity realizované v roce 2019 a schválit plány na rok příští, včetně termínů zasedání v roce 2020. V souvislosti s aktuálními událostmi v Ostravě však nechyběl ani bod věnující se problematice ochrany tzv. měkkých cílů.

„Vyjadřujeme upřímnou soustrast a soucítíme se všemi obyvateli Ostravy a celého Moravskoslezského kraje. Bezpečnostní rada Ústeckého kraje řešila, jak by na obdobnou situaci byl připraven Ústecký kraj. Chceme více propojit a posílit komunikaci mezi Policií České republiky a Krajskou zdravotní, a. s., naším největším krajským zdravotnickým zařízením,“ shrnul tento bod programu hejtman Oldřich Bubeníček.

Termín „měkké cíle“ není nikde přesně definován, toto označení je bezpečnostní komunitou používáno pro označení míst s vysokou koncentrací osob a nízkou úrovní zabezpečení proti násilným útokům, která jsou pro tuto svou charakteristiku vybírány jako cíl takovýchto útoků, typicky útoků teroristických. Tím se liší měkké cíle od „tvrdých cílů“, kterými jsou dobře chráněné a střežené objekty útoků (např. některé státní objekty, vojenské objekty, objekty bezpečnostních složek, ale i některé dobře chráněné či střežené nestátní a komerční objekty).

V dalších bodech programu Bezpečnostní rada Ústeckého kraje po vyhodnocení roku 2019 schválila plán na realizaci 13 velkých cvičení a školení složek krajského IZS a orgánů krizového řízení a například přednesla záměr vytvořit v roce 2020 jednotnou komunikační krizovou platformu napříč pracovišti krizového řízení obcí s rozšířenou působností, Ústeckým krajem a Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje.

Oblast bezpečnosti, respektive podpora složek krajského IZS, patří k pravidelně projednávaným bodům Zastupitelstva Ústeckého kraje. Na prosincovém jednání krajští zastupitelé schválili finanční podporu na činnost krajského spolku Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (tzv. dobrovolné hasiče) ve výši 700 tis. Kč. Další podpora směřuje Krajskému ředitelství policie Ústeckého kraje částkou 2 mil. Kč na technické i materiální vybavení a pro Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje ve výši 5 mil. Kč na podporu zajištění jeho akceschopnosti. Celkem 17 mil. Kč je pak pro rok 2020 alokováno v rozpočtu kraje na Program 2020 na podporu nové techniky, výstavby požárních zbrojnic pro jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí a ostatních složek IZS.


 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 18.12.2019 / 18.12.2019
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém