Orientační nabídka


 

Bezpečnostní rada se zabývala situací v krajském zdravotnictví

Dnešní zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) projednalo informace o zabezpečení poskytování akutní lékařské péče, zprávu o situaci v oblasti veřejného pořádku a dokumenty z oblasti hasičského záchranného sboru a požární ochrany. V rámci pravidelných informací se BRÚK seznámila s postupem dostavby dálnice D8.
Tisková zpráva z 21. 2. 2011
 

 
 

Členové BRÚK k problematice zajištění zdravotní péče v souvislosti s hromadnými výpověďmi lékařů v rámci akce Děkujeme, odcházíme konstatovali, že v současné době není v Krajské zdravotní (KZ) aktivní ohlas lékařů na podpis memoranda mezi ministrem zdravotnictví a lékařskými odbory. Vedení KZ přijalo v minulém týdnu krizový plán pro případ, že by většina lékařů ve výpovědi nenastoupila 1. března do práce. Zítra se uskuteční v KZ jednání s odboráři, podle jeho výsledku se odvine další vývoj situace. Ředitel krajské zdravotnické záchranné služby (ZZS) Ilja Deyl upozornil, že v případě krize se může značně zkomplikovat chod ZZS.

„Přes všechny potenciální nepříznivé scénáře v zajištění zdravotní péče neodpovídá současná situace tomu, aby mohl být dle zákonných ustanovení vyhlášen v kraji stav nebezpečí,“ konstatovala hejtmanka Jana Vaňhová. V případě vystupňování situace by se bezpečnostní rada sešla operativně.

BRÚK projednala zprávu ředitele Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje Jiřího Vorálka o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území kraje. Podle jeho slov je v současnosti vývoj kriminality v kraji relativně stabilizován bez významnějších výkyvů.

Ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Roman Vyskočil předložil k projednání dokumenty týkající se aktualizace požárního poplachového plánu a zabezpečení zdrojů požární vody.

Členové BRÚK byli informováni o postupu sanace skalního masivu v Hřensku. Ta bude tento týden dokončena a dojde k otevření komunikace směrem do SRN. Správa Národního parku České Švýcarsko by měla připravit projekt dalších preventivních zpevnění skal na území parku.

Hejtmanka Jana Vaňhová informovala o vývoji situace ohledně dostavby úseku dálnice D8 přes České středohoří. „Studie Zdravotního Ústavu se sídlem v Ústí nad Labem prokázala zdravotní rizika pro občany na objízdných trasách v důsledku nadměrné dopravy,“ řekla Jana Vaňhová a dodala: „Ředitelství silnic a dálnic v nejbližší době požádá o vydání zbývajících povolení k dostavbě ve spojeném územním a stavebním řízení. Stále však existuje hrozba, že se proti povolením některé ekologické organizace odvolají.“ Ekologové spojovaní zejména se jménem Miroslava Patrika rovněž podali stížnosti k dostavbě dálnice D8 k Evropské komisi, zda je stavba v souladu se současnou evropskou environmentální legislativou. „Kdyby se naplnily nejčernější scénáře a na začátek by se mělo vrátit posuzování vlivu stavby D8 na životní prostředí, posunulo by to stavbu dálnice do nedohledna,“ uzavřela Jana Vaňhová.

 

Připravilo oddělení tiskových informací

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 21.2.2011 / 21.2.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém