Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje bude řešit koronavirus

 
20 let
V pátek 28. února 2020 proběhne v sídle Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje první letošní zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje. Mimo jiné bude řešit také připravenost Ústeckého kraje na možná rizika spjatá se šířením virového onemocnění Covid-19 známého pod pojmem koronavirus.
Tisková zpráva ze dne 27. února 2020
 

 
 

Z důvodu zvyšujícího se rizika rozšíření této infekce do České republiky jedná dnes v Praze Ústřední epidemiologická komise. Na jednání Bezpečnostní rady byla proto také přizvána ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem MUDr. Lenka Šimůnková, která seznámí členy rady s připraveností na krajské úrovni.

Zároveň byla na zasedání přizvána také Mgr. Dana Vaculíková, hlavní epidemioložka Krajské zdravotní, a. s., která seznámí členy rady s připraveností největší sítě zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji na možnosti léčby tohoto virového onemocnění.

Krajská zdravotní, a. s. žádná mimořádná opatření v souvislosti s koronavirem nepřijala, situaci však každý den pozorně sleduje. V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem je infekční oddělení, které může přijmout i pacienty s koronavirem. Svou připravenost oddělení již v minulosti mnohokrát prokázalo, například při epidemii infekční hepatitidy.

Po zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje bude vydána tisková zpráva.

Aktuální informace o infekci COVID-19 způsobené čínským koronavirem můžete sledovat na webu Ministerstva zdravotnictví: https://www.mzcr.cz/dokumenty/informace-pro-obcany-v-souvislosti-s-aktualnim-vyskytem-cinskeho-koronaviru-2019_18415_1.html 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 27.2.2020 / 27.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém