Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje hodnotila práci složek IZS

 
auto
Desáté zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) se věnovalo vyhodnocení činnosti složek integrovaného záchranného systému (IZS) za tento rok a ročním plánům na další období. Na závěr jednání BRÚK předal hejtman Oldřich Bubeníček řediteli územního odboru PČR Ústí nad Labem Vladmíru Danylukovi speciální vozidlo pro skupinu kriminalistických techniků, které pořídil pro Policii ČR Ústecký kraj.
 

 
 

BRÚK projednala vyhodnocení výcviku Zdravotnické záchranné služby (ZZS) za rok 2014, plánu výcviku na rok 2015 a hodnocení celkové činnosti ZZS. Ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl upozornil na trend zvyšování počtu výjezdů, na problematiku limitů přesčasové práce a dodržování času dostupnosti. Za rok 2014 očekává krajská ZZS odhadem 75 000 výjezdů, na dispečinky ZZS někdo volá každé dvě minuty.

Radní Martin Klika informoval o sociálně vyloučených lokalitách a ředitel KÚÚK Milan Zemaník shrnul vývoj odstraňování sesuvu na stavbě dálnice D8. Dále BRÚK projednala finanční zabezpečení složek IZS, roční plán kontrol v oblasti krizového řízení v obcích a roční plán cvičení složek IZS.

Starosta Krajského sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiří Henc zhodnotil činnost jednotek sboru dobrovolných hasičů a poděkoval za podporu hasičů ze strany Ústeckého kraje. Při té příležitosti předal hejtmanovi Oldřichu Bubeníčkovi hasičské vyznamenání Řád sv. Floriána.

Bezpečnostní ředitel KÚÚK Jan Jelínek podal informaci o aktuálních bezpečnostních opatřeních na úrovni vstupu a pohybu osob na úřadě a o postupech kontroly zásilek.

Po ukončení BRÚK předal hejtman Oldřich Bubeníček Policii ČR speciální vozidlo, které kraj pořídil za 867 tis. Kč pro ústecké kriminalisty. Toto vozidlo je součástí darů, které každoročně věnuje krajským složkám IZS. Jen letos to bylo v hodnotě 11 milionů korun.

 Připravil: OMK

bruk
Jednání BRÚK

jh
Jiří Henc předává hejtmanovi Řád sv. Floriána

fl

bruk
Členové BRÚK po zasedání rady

auto
Oldřich Bubeníček předává Vladimíru Danylukovi symbolický darovací list k policejnímu automobilu

auto
Interiér automobilu s kriminalistickou výbavou

auto

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 12.12.2014 / 12.12.2014

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém