Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje jednala i o letecké záchrance

 
bb
V pátek 18. května se uskutečnilo 6. jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK). Tentokrát se zasedání konalo v prostorách Krajského vojenského velitelství. Hlavním bodem jednání byla roční zpráva o stavu požární ochrany v Ústeckém kraji za rok 2017. Ta bude součástí programu červnového zasedání Zastupitelstva Ústeckého kraje.
 

 
 

Roční zpráva podrobně bilancuje práci krajských hasičů v loňském roce. Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje (HZS ÚK) loni registroval 9 256 mimořádných událostí, z toho bylo 1 645 požárů. Na tísňové lince bylo zaznamenáno více než 320 tisíc příchozích volání. HZS ÚK má na svých 22 stanicích 804 příslušníků. V kraji je 233 jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí, v regionu působí také 15 jednotek hasičských záchranných sborů podniků.

Se zprávou o bezpečnostní situaci po linii odboru cizinecké policie za 1. čtvrtletí seznámil členy BRÚK náměstek ředitele krajského ředitelství policie Petr Sytař. Celkem bylo při nelegální migraci od počátku roku odhaleno v kraji 77 osob, což představuje 6,8 % z celkového počtu nelegální migrace na území ČR. Je to meziroční pokles o 48 případů.

Hejtman Oldřich Bubeníček informoval členy BRÚK o výjezdu vlády ČR do Ústeckého kraje, které proběhlo 14. května. „Informoval jsem členy vlády o práci krajského integrovaného záchranného systému, který funguje na vysoké úrovni a jehož složky kraj podporuje i finančně. Vedení kraje rovněž upozornilo ministry na provoz letecké záchranné služby, který byl v loňském roce v Ústeckém kraji částečně ochromen vlivem protahujícího se tendru na léta 2017 až 2020. Stát by měl do budoucna výběr provozovatele včas a lépe připravit a garantovat tak dlouhodobě budoucí kontrakt,“ uvedl hejtman.

BRÚK projednala také informace o připravovaných cvičeních a další záležitosti.

bb
Zprava: Rostislav Domorák, ředitel KVV, Petr Sytař, náměstek krajského policejního ředitele, Roman Vyskočil, ředitel HZS ÚK a Ilja Deyl, ředitel ZZS ÚK

bb
Zleva: Milan Zemaník, ředitel KÚÚK, Stanislav Rybák, náměstek hejtmana, Oldřich Bubeníček, hejtman ÚK a Marcel Kucr, tajemník BRÚK

bb

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 21.5.2018 / 21.5.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém