Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje projednala zásadní aktuální témata

 
bruk
Poprvé v letošním roce se uskutečnilo zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje, které předsedá hejtman Oldřich Bubeníček. Hostitelem zasedání bylo sídlo Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje v Ústí nad Labem. Diskutováno bylo i aktuální téma ohrožení tzv. koronavirem alias infekčním virovým onemocněním Covid-19, kdy rada řešila připravenost kraje a všech relevantních subjektů na případný výskyt tohoto onemocnění na území kraje.
Tisková zpráva ze dne 28. února 2020
 

 
 

Na zasedání Bezpečnostní rady byly přizvány rovněž ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková a vedoucí Hygienického oddělení Masarykovy nemocnice Dana Vaculíková za Krajkou zdravotní, a. s. Oba hosté potvrdili připravenost nemocnice i všech relevantních subjektů na případný výskyt infekčního virového onemocnění Covid-19 (tzv. koronaviru) na území Ústeckého kraje.

Informacím pro obyvatele kraje se věnuje samostatná tisková zpráva.

https://www.kr-ustecky.cz/ustecky-kraj-informuje-obyvatele-virove-onemocneni-covid-19-alias-koronavirus/d-1741856/p1=204698

Podle řádného programu byla dnes mimo jiné projednána i další témata, souhrnná informace o migrační vlně za rok 2019 od Krajského ředitelství Policie Ústeckého kraje, zpráva o činností Záchranné zdravotnické služby a Letecké záchranné služby Ústeckého kraje, zpráva o činnosti Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem za rok 2019. Rada se rovněž zabývala tématem prevence dopadů sucha na průmyslovou výrobu v kraji a přípravou dalšího ročníku tradiční akce Den záchranářů Ústeckého kraje, který se uskuteční v sobotu 20. června 2020 v Chomutově u Kamencového jezera.

bruk
Bezpečnostní rada Ústeckého kraje zasedala v krajském sídle Zdravotnické záchranné služby

 

bruk
Ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem Lenka Šimůnková

 

bruk
Vedoucí Hygienického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Dana Vaculíková

 

kulatý stůl brúk
Předsedou Bezpečnostní rady Ústeckého kraje je hejtman Oldřich Bubeníček (šedé sako)

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 28.2.2020 / 28.2.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém