Orientační nabídka


 

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje zhodnotila své čtyřleté působení

bb
V pátek 16. září se uskutečnilo rozšířené zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK) na závěr jejího funkčního období. Předseda BRÚK, hejtman Oldřich Bubeníček, poděkoval členům rady i přizvaným hostům za jejich práci při řešení krizových situací.
 

 
 

„Bezpečnostní rada a krizový štáb kraje měly během uplynulého funkčního období možnost řešit a řídit zvládání krizových situací zejména při povodních. Představitelům složek integrovaného záchranného systému a všem dalším, kteří se podíleli na řešení mimořádných událostí, chci upřímně poděkovat,“ uvedl v hodnocení činnosti BRÚK hejtman Oldřich Bubeníček.

Bezpečnostní rada projednala zprávu o situaci veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území Ústecké hraje za 1. pololetí 2016 a zprávu o bezpečnosti po linii odboru cizinecké policie, které předkládal krajský policejní ředitel Jaromír Kníže. Náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Martin Láníček zhodnotil plnění plánu cvičení složek IZS a orgánů krizového řízení v kraji.

BRÚK projednala požadavky složek IZS kraje na pořízení vybavení pro činnosti v roce 2017. Pro profesionální i dobrovolné hasiče a pro policii se počítá s vyčleněním 16 milionů korun a dále s dotačním programem.

Rada vyhodnotila Den záchranářů Ústeckého kraje, který se konal letos v červnu v Lounech, jako úspěšnou akci s vysokou návštěvností. V příštím roce by se měl den záchranářů uskutečnit opět v Lounech, a to 3. června 2017.

Bezpečnostní rada Ústeckého kraje je zřízena v souladu s ustanovením § 24 odst. 1 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení, ve znění pozdějších předpisů, jako poradní orgán hejtmana pro přípravu na krizové situace. Projednává a posuzuje stav zabezpečení a stav připravenosti na krizové situace na území kraje.  Předsedou bezpečnostní rady kraje je hejtman Ústeckého kraje a funkční období členů bezpečnostní rady kraje je shodné s funkčním obdobím krajské samosprávy.

Podrobnosti o složení a působnosti BRÚK naleznete zde:

http://www.kr-ustecky.cz/bezpecnostni-rada-usteckeho-kraje/d-555617/p1=204722

bb
Rozšířeného zasedání BRÚK se zúčastnili (zprava) ředitel KHS Josef Trmal, starosta krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiří Henc, náměstek ředitele HZS ÚK Martin Láníček, ředitel krajského vojenského velitelství Rostislav Domorák, vedoucí odboru zdravotnictví KÚÚK Petr Severa, radní Martin Klika a vedoucí odboru kancelář hejtmana Luboš Trojna.

bb
Další účastnici jednání a členové BRÚK (zprava): ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl, krajský policejní ředitel KŘP ÚK Jaromír Kníže, jeho předchůdce Tomáš Landsfeld, vedoucí odboru kancelář ředitele KÚÚK Jaroslav Pikal, bývalý ředitel závodu Povodí Labe Jindřich Zídek, ředitel Povodí Ohře Jiří Nedoma a pracovník krizového řízení KÚÚK Drahoslav Tesař.

bb
Zprava: tajemník BRÚK Jiří Čermák, předseda BRÚK a hejtman ÚK Oldřich Bubeníček a 1. náměstek hejtmana a zástupce předsedy BRÚK Stanislav Rybák.

bb
Členem BRÚK je také ředitel Krajského úřadu Ústeckého kraje Milan Zemaník (vlevo).

bb

bb

bb

bb

 

bb

 

bb

 

bb


 

 

 

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 17.9.2016 / 17.9.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém