Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Bezpečnostní rada zhodnotila Výpadek i migraci

 
logo ÚK
Bezpečnostní rada Ústeckého kraje, ve které zasedají zástupci složek Integrovaného záchranného systému a krizového řízení Ústeckého kraje, se sešla na Policii ČR – Krajském ředitelství policie Ústeckého kraje na svém pravidelném jednání. Na programu bylo především projednání rekapitulačních materiálů za uplynulý kalendářní rok.
Tisková zpráva z 1. února 2019
 

 
 


Řízení schůze se ujal 1. náměstek hejtmana Martin Klika, který má problematiku bezpečnosti ve své gesci. Nejprve se zhodnotilo cvičení Výpadek 2018, které reálně proběhlo v září loňského rodu a simulovalo výpadek proudu v okrese Most. Cvičení bylo ze strany krajského úřadu připraveno na vysoké úrovni a všechny složky IZS a další zapojené instituce (úřady, zdravotnická a sociální zařízení, správci sítí a infrastruktury) se zhostily svých úkolů velmi dobře. Jako hlavní úkol k řešení bylo vyhodnoceno zásobování pohonnými hmotami a svedení odpadních vod.

Náměstek ředitele KŘP seznámil bezpečnostní radu s vyhodnocením nelegální migrace v Ústeckém kraji. V roce 2018 bylo na území Ústeckého kraje odhaleno při nelegální migraci celkem 332 osob, což představuje 7,1 % z celkového počtu nelegálního pobytu na území České republiky. V porovnání se stejným obdobím loňského roku došlo k poklesu odhalené nelegální migrace o 5,95 %. Většinou jde o osoby s prošlým povolením k pobytu. Při nelegálním tranzitu přes území kraje do Německa bylo zachyceno 65 osob, což je o jednu méně než v loňském roce.

Zdravotnická záchranná služba zaznamenala v roce 2018 mírný pokles výjezdů na cca 80 tisíc. Dlouhodobým problémem je nedostatek lékařů, kteří by se podíleli na službách.

V závěru schůze byla podána informace o přípravě taktického cvičení Schöna 2019 a Dne záchranářů Ústeckého kraje, který proběhne 15. června v Litoměřicích.

1
Náměstek hejtmana Martin Klika s tajemníkem bezpečnostní rady Marcelem Kucrem

2
Ředitel krajských hasičů plk. Roman Vyskočil, náměstek krajského policejního ředitele plk. Petr Sytař a ředitel krajského vojenského velitelství plk. gšt. Petr Gajdoš (zleva)

3
Ředitel ZZS MUDr. Ilja Deyl, vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Petr Severa a vedoucí kanceláře hejtmana Luboš Trojna (zleva)

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 1.2.2019 / 1.2.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém