Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Bezpečnostní rady Ústeckého kraje se zúčastnili premiér Babiš i ministryně Maláčová

 
znak
Vedení Ústeckého kraje vyjadřuje upřímnou soustrast všem pozůstalým v souvislosti s ranním požárem Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech na Chomutovsku.
Tisková zpráva ze dne 19. ledna 2020
 

 
 

"Oceňuji rychlý a profesionální zásah všech složek krajského integrovaného záchranného systému (IZS) a členů Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Vejprty," uvedl na adresu zásahu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se osobně vypravil na postižené místo v odpoledních hodinách.

Již během dopoledne byl na místě přítomen 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika, který poděkoval starostce města Vejprty Jitce Gavdunové za její přístup a prvotní kroky. "V tuto chvíli má Ústecký kraj k dispozici 24 volných míst ve svých příspěvkových organizacích, které může okamžitě nabídnout k zajištění ubytování pro klienty domova. Chtěl bych také poděkovat za vlnu solidarity v podobě nabídek ze strany Karlovarského kraje a dalších krajů."

Jednání BRÚK se zúčastnili rovněž předseda české vlády Andrej Babiš, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR Radim Gabriel. Hasičský záchranný sbor zajišťuje v tuto chvíli sanaci objektu po uhašení požáru, Policie ČR vyrozumívá pozůstalé. Složky krajského IZS zajišťují rovněž psychologickou pomoc klientům i zaměstnancům domova.

Rada Ústeckého kraje projedná poskytnutí finanční pomoci z Fondu pro mimořádné události.

Média byla informována přímo na místě.

Vejprty
Probíhající tiskový brífink se zástupci médií ve Vejprtech v dopoledních hodinách

 

 
Zodpovídá: Ing. Martin Volf
Vytvořeno / změněno: 19.1.2020 / 19.1.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém