Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Blahopřání litoměřickým gymnazistům k vítězství v Chebu

 
a
Šedesát gymnázií z celé České republiky, rerspektive 60 družstev studentů tohoto typu střední školy, soutěžilo nedávno v Chebu v dějepisné soutěži Zrod českého stavovského státu. Absolutními vítězi se stali studenti Gymnázia J. Jungmanna Litoměřice, p.o. Ústeckého kraje!
 

 
 

Tisková zpráva z 18. prosince 2009

V osmnáctém ročníku dějepisné soutěže určené gymnazistům z celé České republiky zvítězili na sklonku listopadu studenti z Gymnázia Josefa Jungmanna Litoměřice. V Chebu (Západočeská univerzita) byli nejlepší ze šedesáti gymnázií ČR a poněvadž je jejich škola příspěvkovou organizací Ústeckého kraje (a nejen proto, samozřejmě), přijala je v budově krajského úřadu hejtmanka Jana Vaňhová. Ve čtvrtek 17. prosince přijeli na hejtmanství členové vítězného tříčlenného družstva i jejich kolegové, kteří skončili v nebývalé konkurenci čtvrtí. Paní hejtmanka poděkovala studentům za vzornou reprezentaci našeho kraje i jeho středního školství, předala jim upomínkové předměty a popřála samozřejmě vše krásné o Vánocích i v roce 2010. Vítězný tým tvořily Denisa Brdlíková, Petra Kutrová a Maruška Nunhardtová,  za medailovými pozicemi skončili Tomáš Diviák, Martina Vodáková a Lukáš Bystrianský.  Úspěšné studenty z litoměřického gymnázia doprovázel jejich pedagog Petr Bašus a také ředitelka gymnázia Eva Bulasová. Ta jako poděkování představitelce kraje za diplomy, dárky i vlídná slova předala Janě Vaňhové pamětní medaili k letošnímu 90. výročí založení litoměřického gymnázia.

   Příští rok budou opět dva týmy z Litoměřic (to je právo vítězné školy) soutěžit ve vědomostní dějepisné soutěži znovu, už po dvanácté.  Vloni a letos litoměřický ´gympl´ vyhrál. Pokud uspěje i v roce 2010, bude první školou, jež získá tři prvenství v dlouhé historii soutěže.

 

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Hejtmanka Jana Vaňhová s ředitelkou gymnázia Evou Bulasovou

2

3
Také Petr Bašus dostal od hejtmanky diplom za vzornou reprezentaci...

4

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 18.12.2009 / 18.12.2009 | Schváleno / Zrušeno: 18.12.2009 / 17.1.2010

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém