Orientační nabídka


 

Blatno je bronzové v péči o životní prostředí

1
Obec Blatno z okresu Chomutov, držitelka Zelené stuhy za péči o zeleň a životní prostředí v rámci letošního krajského kola soutěže Vesnice roku 2018, uspěla i v celostátní konkurenci. V soutěži Zelená stuha České republiky 2018 získala třetí místo s finanční odměnou půl milionu korun. Jedná se o velký úspěch obce z Ústeckého kraje po mnoha letech.
 

 
 

„Třetí příčka pro Blatno je obrovský úspěch, protože obstát v konkurenci moravských obcí, Jižních Čech nebo Vysočiny opravdu není snadné. Máme velkou radost a už se moc těším na nápady spoluobčanů, co  bychom za odměnu, která je s umístěním spojená, v naší domovině mohli pro životní prostředí a krajinu Blatenska udělat," okomentovala úspěch starostka obce Iveta Rabasová Houfová.

Výsledky celostátní soutěže Zelená stuha České republiky 2018, probíhající pod záštitou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova, byly slavnostně vyhlášeny ve Valdštějnském paláci, sídle Senátu, v úterý 2. října 2018. Garantem tohoto ocenění a spoluvyhlašovatelem soutěže Vesnice roku je Ministerstvo životního prostředí, organizaci celostátní soutěže s podporou Ministerstva životního prostředí zajišťuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu.

Celostátním vítězem a držitelem Zelené stuhy České republiky 2018 se stala obec Ostopovice v Jihomoravském kraji (okres Brno – venkov). Na druhém místě se umístila obec Číměř v Kraji Vysočina (okres Třebíč) a na třetím místě obec Blatno v Ústeckém kraji (okres Chomutov).

1
Ocenění za krásné umístění v celostátní soutěži

2
Vzpomínka na zisk Zelené stuhy v krajském finále soutěže Vesnice roku 2018


 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 8.10.2018 / 8.10.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém