Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Blatno je bronzové v péči o životní prostředí

 
1
Obec Blatno z okresu Chomutov, držitelka Zelené stuhy za péči o zeleň a životní prostředí v rámci letošního krajského kola soutěže Vesnice roku 2018, uspěla i v celostátní konkurenci. V soutěži Zelená stuha České republiky 2018 získala třetí místo s finanční odměnou půl milionu korun. Jedná se o velký úspěch obce z Ústeckého kraje po mnoha letech.
 

 
 

„Třetí příčka pro Blatno je obrovský úspěch, protože obstát v konkurenci moravských obcí, Jižních Čech nebo Vysočiny opravdu není snadné. Máme velkou radost a už se moc těším na nápady spoluobčanů, co  bychom za odměnu, která je s umístěním spojená, v naší domovině mohli pro životní prostředí a krajinu Blatenska udělat," okomentovala úspěch starostka obce Iveta Rabasová Houfová.

Výsledky celostátní soutěže Zelená stuha České republiky 2018, probíhající pod záštitou Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova, byly slavnostně vyhlášeny ve Valdštějnském paláci, sídle Senátu, v úterý 2. října 2018. Garantem tohoto ocenění a spoluvyhlašovatelem soutěže Vesnice roku je Ministerstvo životního prostředí, organizaci celostátní soutěže s podporou Ministerstva životního prostředí zajišťuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu.

Celostátním vítězem a držitelem Zelené stuhy České republiky 2018 se stala obec Ostopovice v Jihomoravském kraji (okres Brno – venkov). Na druhém místě se umístila obec Číměř v Kraji Vysočina (okres Třebíč) a na třetím místě obec Blatno v Ústeckém kraji (okres Chomutov).

1
Ocenění za krásné umístění v celostátní soutěži

2
Vzpomínka na zisk Zelené stuhy v krajském finále soutěže Vesnice roku 2018


 

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 8.10.2018 / 8.10.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém