Orientační nabídka


 

Blíží se Vánoce… Ústecký kraj zahájil advent na Jimlíně i v Děčíně

01
První prosincový den patřil v Jimlíně krajským oslavám začátku adventu. Na zámku Nový Hrad se sešly tisíce návštěvníků, aby si užily vánoční atmosféry, kultury, zábavy a dobré společnosti. Nechyběl ani hejtman Oldřich Bubeníček.
Tisková zpráva z 1. prosince 2018
 

 
 

Drobný sněhový poprašek dokreslil atmosféru, zima a chlad nikoho neodradily, na Novém Hradě návštěvníci přivítali advent ve velkém stylu a zajímavý program potěšil všechny členy rodiny. Děti si zatančily s milými čerticemi, pohrály s živými zvířátky nebo vyzkoušely malování vánočních motivů, rodičům udělaly radost staročeské dobroty v zámecké kuchyni a prarodiče se mohli třeba vypravit na prohlídku krásně zrestaurovaných zámeckých místností. Prohlídky s průvodci byly v rámci slavnosti bezplatné a využilo jich 380 lidí.

Po celý den se na pódiu a v jeho okolí střídal doprovodný kulturní program – středověké koledy v podání souboru Musica Vagantium, dech beroucí bubenická show Drum band, andělé na chůdách, kteří bavili děti různými kejklířskými kousky, muzikáloví zpěváci Petra Peterová a Bořek Slezáček. Pro nebojácné bylo ve sklepeních peklo s čerty a pekelnou váhou hříchů, čertí tance pobavily nejen nejmenší diváky a stylové stánky nabízely vánoční výzdobu, hračky i spoustu chutných pamlsků. Celý příjemný den pak vyvrcholil rozsvícením vánočního stromku a ohňovou show. Jak řekl hejtman Bubeníček: „Blíží se nejkrásnější svátky v roce, užijte si je v pohodě, klidu a míru se svými nejbližšími.“

Advent na krajském zámku Nový Hrad v Jimlíně navštívilo na 2500 hostů. Více na www.zameknovyhrad.cz.

Zatím co se v Jimlíně rozsvěcel stromeček, na druhém konci Ústeckého kraje, v Děčíně v kostele Povýšení sv. Kříže právě začínal 5. adventní koncert Ústeckého kraje „Ve světle hudby“, konaný pod záštitou hejtmana Bubeníčka a biskupa Diecéze litoměřické Baxanta. Vystoupili zde Collegium hortense, Spojené sbory Podkrušnohoří, Miroslava Časarová, Bronislava Smržová Tomanová a Jan Zástěra. Návštěvníci si zde užili nejen majestátní zvuk varhan, ale hlavně unikátní atmosféru celého místa.


Ať je váš advent časem veselí a radosti stejně jako rozjímání…

1

2

3

4

5
Hejtman Oldřich Bubeníček při zdobení zámeckého stromečku

6

7

8

9

10

11

12

13

 
Zodpovídá: Mgr. et Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 1.12.2018 / 1.12.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém