Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Cestovní ruch a turistika > Cyklostezky > Cyklostezka Labe

 

Brána do Čech se otevřela dokořán na veletrhu v Drážďanech

 
001
O uplynulém víkendu probíhal na výstavišti v Drážďanech veletrh cestovního ruchu DRESDNER REISEMARKT 2012. Ústecký kraj představil svůj turistický potenciál prostřednictvím Brány do Čech na prezentačním stánku pod hlavičkou agentury CzechTourism.
Tisková zpráva z 30. ledna 2012
 

 
 

Ústecký kraj se na veletrhu prezentoval svým projektem Brána do Čech, který je zaměřen na komplexní turistickou propagaci destinačních oblastí České Švýcarsko, České středohoří, Dolní Poohří a Krušné hory. Z jednotlivých měst v kraji se veletrhu zúčastnila města Chomutov, Louny, Ústí nad Labem a Žatec a dále obecně prospěšná společnost České Švýcarsko. Svou nabídku zde také prezentovaly Lázně Teplice a ústecký hotel Clarion.

 

Návštěvníci veletrhu měli zájem především o turistické mapy regionu, přicházeli s dotazy na konkrétní města jako turistické cíle s nabídkou ubytování. Velký zájem vzbudil žatecký Chrám chmele a piva. Na stánku Ústeckého kraje dostalo také prostor také letiště Dresden International.

 

„Celá příhraniční oblast, a zejména Spolková republika Sasko, je pro Ústecký kraj obrovskou zásobárnou potenciálních návštěvníků našeho kraje. Na krátkodobé návštěvy, například na slavnosti, trhy, kulturní akce, přijíždějí turisté právě ze saského regionu. Oslovují je nejen produkty jako jsou pivo nebo tradiční česká kuchyně. Stále vyhledávanější se stávají produkty ústeckých vinařství,“ zhodnotil nabídku Ústeckého kraje jeho radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka a pokračuje: „I v Německu prožívá obrovský boom cyklistika a stále vyhledávaná je pěší turistika, proto se zájem německých návštěvníků soustředil také na možnosti cykloturistiky a na to navazujících možností pěší turistiky zejména v destinacích Krušné hory a České Švýcarsko.“

 

Ústecký kraj nabídl kromě široké škály propagačních tiskovin návštěvníkům nejen Turistickou mapu Ústeckého kraje, ale také odborníky oceněný soubor čtyř turistických map, které mapují podrobně region Českého Švýcarska, Krušných hor, Dolního Poohří a Českého středohoří.

 

Na veletrhu Dresdner Reisemarkt si na své přišli všichni, kteří hledají inspiraci pro výlety, dovolenou a pro různé, nejen prázdninové, aktivity.

 

Připravilo: Oddělení regionálního rozvoje a cestovního ruchu KÚÚK

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 30.1.2012 / 30.1.2012

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém