Orientační nabídka


 

Brána do Čech Ústeckého kraje se otevřela návštěvníkům veletrhu REGIONTOUR 2011

001
Dnešním dnem odstartoval na brněnském výstavišti jubilejní 20. ročník mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech REGIONTOUR 2011. Mezi vystavovateli nechybí Ústecký kraj, který svůj prezentační prostor připravil ve stylu unikátního turistického projektu Brána do Čech. Zavěšený model loga ve 3D provedení dominuje krajskému stánku. Zahájení veletrhu se za Ústecký kraj zúčastnili hejtmanka Jana Vaňhová a radní pro regionální rozvoj a cestovní ruch Radek Vonka.
Tisková zpráva z 13. 1. 2011
 

 
 

Veletrh cestovního ruchu REGIONTOUR 2011 je rozdělený do dvou částí. První dva dny jsou určené pro odbornou veřejnost, o víkendu může prezentační výstavu navštívit široká veřejnost. Veletrh potrvá do neděle 16. ledna.

 

REGIONTOUR se řadí mezi prestižní veletrhy cestovního ruchu, kde se každoročně sejde více než 1100 vystavovatelů ze zhruba 20 zemí, kteří lákají na svá atraktivní místa, zajímavosti a památky. Regiony České republiky a okolních zemí představují své krásy, ať už kulturní, sportovní, historické nebo přírodní. Každoročně se počet návštěvníků veletrhu přehoupne přes 30 tisíc. Přijíždějí z různých koutů světa, především z Polska a Slovenska, ale také z Chorvatska, Německa či Itálie.

 

„Oblast cestovního ruchu patří dlouhodobě mezi priority Ústeckého kraje. Právě proto jsme v loňském roce odstartovali unikátní projekt Brána do Čech. Věřím, že se nám i díky němu podaří oslovit široké spektrum návštěvníků, kteří si přijedou na vlastní oči prohlédnout krásy našeho jedinečného kraje,“ řekla hejtmanka Jana Vaňhová.

 

„REGIONTOUR 2011 je prvním letošním veletrhem cestovního ruchu, kde představujeme náš jedinečný projekt Brána do Čech. Všem návštěvníkům na veletrhu poskytneme podrobné informace a materiály o krásách našeho regionu i je odkážeme na webové stránky www.branadocech.cz, kde si mohou naplánovat výlet přesně podle svých představ,“ dodal radní Radek Vonka.

 

Prezentačnímu stánku Ústeckého kraje dominuje projekt Brána do Čech, který byl slavnostně zahájen v loňském roce. Jeho smysl spočívá v rozdělení Ústeckého kraje na čtyři destinační oblasti: České Švýcarsko, Dolní Poohří, České středohoří a Krušné hory. Každá oblast je řízena svou destinační agenturou, která se zabývá propagací svého území. Výstavnímu prostoru kraje vévodí originální zavěšený 3D model loga Brány do Čech, který váží asi 50 kg, dlouhý je 320 cm, vysoký 250 cm a jednotlivé kameny jsou široké 80 cm. Stánek je rozdělený na čtyři odlišně barevné části, podle čtyř zmíněných destinačních oblastí. V každé oblasti budou představené největší a nejatraktivnější zajímavosti. Vedle měst Chomutov, Jirkov, Děčín, Litoměřice, Lovosice, Ústí nad Labem, Česká Kamenice a dalších bude součástí stánku také prezentace Republiky Srbske – Bosny a Hercegoviny, se kterou kraj udržuje mezinárodní spolupráci.

 

Brána do Čech byla realizována v rámci projektu „Propagační a mediální kampaň Ústeckého kraje“, podpořeného v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severozápad.

 

Spolu s veletrhem REGIONTOUR 2011 se na brněnském výstavišti odehrává také 21. ročník mezinárodního veletrhu průmyslu cestovního ruchu GO 2011.

 

Připravila:

Bc. Alena Tichá

oddělení tiskových informací

Kancelář hejtmana Ústeckého kraje

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 741, ticha.a@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

 

Foto: Ing. Jiří Válka a Mgr. Eva Berrová, Odbor regionálního rozvoje KÚÚK

01
Hejtmanka Jana Vaňhová s radním Radkem Vonkou (vlevo) a s Tihomirem Ljubolevičem, ředitelem Turistické organizace Republiky srbské, která je součástí prezentačního stánku Ústeckého kraje.

02
Pohled na stánek Ústeckého kraje na REGIONTOUR 2011

03

04

05
O stánek Ústeckého kraje byl hned od začátku veletrhu mezi návštěvníky zájem.

06

07
Na slavnostním zahájení REGIONTOUR 2011 se představil s folklórním vystoupením šestiletý Radovan Siman...

07
...který se poté nechal vyfotit u Pravčické brány stánku Ústeckého kraje se souborem Merinek.

 
Zodpovídá: Mgr. Alena Tichá
Vytvořeno / změněno: 13.1.2011 / 13.1.2011
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém