Orientační nabídka


 

Bravo! Mistrovství Evropy juniorů ovládla ve dvouhře i čtyřhře Češka Linda Nosková

MEJ Most tenis
Na tenisových dvorcích v Mostě se uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů do 14 let. Akce se zúčastnilo 82 chlapců a 84 dívek ze 42 zemí. Turnaj byl slavnostně zahájen za přítomnosti Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje, Jana Paparegy, primátora města Most, Ivo Kaderky, prezidenta Českého tenisového svazu a Jaroslava Tačnera, viceprezidenta Českého tenisového svazu a předsedy pořádajícího klubu.
Tisková zpráva ze dne 1. srpna 2018
 

 
 

Na antukových dvorcích bylo za vysokých teplot odehráno 306 utkání a diváci viděli krásný tenis v podání talentovaných juniorů a juniorek. V mezinárodním turnaji se neztratily ani české barvy. Domácí výpravě se dařilo, když získala čtyři cenné kovy.


Zlato a titul mistryně Evropy vybojovala Linda Nosková ve dvouhře, když ve finále udolala evropskou jedničku Schneyderovou z Ruska. Druhou zlatou přidala Linda Nosková po boku Lindy Fruhvirtové ve čtyřhře dívek a ve stejné disciplíně získaly ještě bronz Agáta Černá a Barbora Palicová, která je odchovankyní mosteckého tenisu a ve dvouhře se probojovala mezi posledních osm hráček. Stříbrnou medaili přidali na závěr chlapci Matthew Donald a Hynek Bartoň ve čtyřhře.


Česká republika byla vyhlášena delegátkou Tennis Europe Nadjou Koran nejlepší zemí mistrovství a pořadatelé obdrželi trofej za perfektní organizaci.

01
Budoucí tenisové naděje: Linda Nosková a Linda Fruhvirtová.

02
Český tým získal na Mistrovství Evropy juniorů čtyři medaile. K úspěchu blahopřál také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (třetí stojící zleva).

03
Zahajovací ceremoniál turnaje.

 

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 1.8.2018 / 1.8.2018 | Zveřejnit od: 1.8.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém