Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka

 

Brožura o udržitelném využívání území

 
BF
Udržitelné využívání území je relativně nové téma, které má však své kořeny zapuštěny v dlouhodobém netečném přístupu k opětovnému vuyžívání nevyužitých ploch v urbanizovaném území.
Spočítejte si vlastní prostorové nároky na život, doplňte Vaše budoucí přání a porovnejte s možnostmi České republiky, kdyby všichni občané měli stejné potřeby. Návodem Vám bude brožura, která je zde ke stažení. Obzvláště vhodná je pro studenty středních a vysokých škol, ale i pro pracovníky samospráv a politiky rozhodující o rozvoji společnosti.
 

Odkazy


 
 

Brožura vytvořená institutem IURS reaguje na velmi aktuální potřebu řešení nevyužitých ploch v městech, obcích, krajích. Ty neustále přibývají na úkor zastavování zelené půdy. Co se však bude dít dále? Budeme mít okolo sebe nevyužité plochy a pozemky v centrech měst a přitom bude veškerá zástavba a infrastruktura vybíhat daleko za jejich současné hranice? Budeme tak mít všude daleko, okolo sebe hnědo a šedo a přitom nám bude ubývat míst pro odpočinek, sport a mizet přírodní prostředí?

 

Alespoň se základními myšlenkami a přístupy k recyklaci území se Vás snaží seznámit brožura, která vznikla v rámci projektu CIRCUSE, podporovaného z prostředků Evropské unie a ERDF.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Pavel Hajšman
Vytvořeno / změněno: 15.1.2013 / 15.1.2013

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém