Orientační nabídka


 

Brusel: Hejtmanka Jana Vaňhová ve Výboru regionů

VR
V Bruselu pobývá v těchto dnech hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Zúčastní se jednání Výboru regionů, zasedání dvou jeho odborných komisí a v pátek spolu s některými dalšími hejtmany ČR i vládními představiteli rovněž 3. Českého plesu v sídle Evropské unie.
 

 
 

Tisková zpráva z 9. února 2010

Dnes odpoledne bude zahájeno 83. plenární zasedání Výboru regionů. V bruselské budově Paul-Henri Spaak Evropského parlamentu bude mít zastoupení rovněž Ústecký kraj, a to v osobě hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové. Byla nominována  Asociací krajů ČR a po konečném schválení Radou Evropské unie se v lednu tohoto roku stala představitelka našeho kraje řádnou členkou VR  na nové funkční období 2010-2015.  Výbor regionů je poradním orgánem složeným z představitelů  evropských regionálních a místních úřadů a mezi 344 členy je též dvanáct zástupců České republiky. Jana Vaňhová se zúčastní dvoudenního jednání Výboru regionů, ve čtvrtek 11. února rovněž ustavujících zasedání dvou komisí, v nichž bude v nejbližších letech pracovat -  komise pro životní prostředí (ENVE) a komise pro kulturu, vzdělání a výzkum (EDUC).  Komise ENVE je poradním orgánem v oblasti klimatických změn, energií z obnovitelných zdrojů, zabývá se také výzkumem a technologiemi nebo odpadovým hospodářstvím. Členové komise EDUC mají ve své kompetenci vedle rozvoje aktivit mládeže v oblasti sportu či vzdělávání též kulturní rozmanitosti Evropy, veřejné zdraví nebo  vícejazyčnost starého kontinentu a podporu jazyků menšin.

   Hejtmanka Ústeckého kraje se rovněž zúčastní několika informativních schůzek se zástupkyní Ústeckého kraje v Bruselu Markétou Pokornou v sídle zastoupení, v Českém domě. V tzv. Pražském domě bude jednat s ostatními členy české národní delegace ve Výboru regionů a je přizvána rovněž k separátním jednáním politických frakcí Výboru regionů. V Bruselu má připraven další program , například  se zúčastní  vernisáže výstavy M. Singera (kresby, malba a koláže).

   Čtyřdenní intenzivní jednání ve Výboru regionů i v jednotlivých komisích bude v pátek 12. února ukončeno významnou a již tradiční společenskou událostí: třetím Českým plesem v Bruselu. V sálu Concert Noble předá hejtmanka Jana Vaňhová těsně před půlnocí jednu z hlavních cen tomboly –výherce získá od Ústeckého kraje dárkovou sadu tradičního českého cibuláku.

   Ještě v tomto měsíci, ve dnech 24. – 27. února se v Bruselu za účasti představitelů Ústeckého kraje uskuteční další jednání výkonného výboru ECRN (Evropská síť chemických regionů).

Připravil Zbyněk Šebesta,

oddělení tiskových informací,

kancelář hejtmana Ústeckého kraje,

Velká Hradební 48, 400 02 Ústí nad Labem

Tel.: 475 657 742, sebesta.z@kr-ustecky.cz,

www.kr-ustecky.cz

1
Zde v Bruselu bude jednat Výbor regionů

1
Zasedání Výboru regionu vyvrcholilo v pátek tradičním Českým plesem

2
Hejtmanka Jana Vaňhová; vpravo hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek

a vlevo náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Arno Fišera

3
Jana Vańhová v průběhu Českého plesu.

(Snímky archiv Zastoupení ÚK v Bruselu)

 

 
Zodpovídá: Mgr. Zbyněk Šebesta
Vytvořeno / změněno: 9.2.2010 / 9.2.2010 | Schváleno / Zrušeno: 9.2.2010 / 8.3.2010
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém