Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Bude se jezdit na třináctce rychleji? Jednání otevřelo nové otázky

 
1
Jak zvýšit rychlost na silnici I/13, jaká bezpečnostní opatření realizovat, kolik to bude stát a má to vůbec smysl? To bylo předmětem jednání náměstka pro dopravu Jaroslava Komínka s ředitelem chomutovské Správy ŘSD Martinem Vidimským za účasti projektantů a dopravní policie.
Tisková zpráva z 15. března 2019
 

 
 

„Ústecký kraj má dlouhodobě zájem na zvýšení rychlosti na silnici I/13, která je v mnoha úsecích čtyřproudová a rychlejší jízdu by umožňovala. Upozorňuji, že nejde o to ulevit řidičům, kteří už dnes mnohdy předepsanou rychlost nedodržují. Na druhou stranu je prokázáno, že pokud jede řidič pocitově pomalu, zvyšuje se hrozba agrese a rizikového chování, což jde proti myšlence bezpečnosti,“ zahájil jednání náměstek Komínek.

Ředitelství silnic a dálnic, Správa Chomutov, zadalo projektantům posouzení trasy od Teplic do Mostu a návrh opatření, jejichž realizace by umožnila zvýšení rychlosti. Výsledkem je vytipování konkrétních úseků, kde by bylo možné bez velkých investic rychlost upravit, ovšem je to jen cca 50 % trasy, a to ještě v nesouvislých úsecích. „Díky vstřícnosti policie došlo k dohodě na instalaci bezpečnostních prvků na 2,5 km úseku. Tam bychom mohli ke zvýšení přistoupit poměrně brzy, pokud to legislativa dovolí,“ uvedl ředitel Martin Vidimský. Narážel na nutnost překvalifikovat komunikaci do kategorie Silnice pro motorová vozidla.

Jednání otevřelo otázku, zda má vůbec zvyšování smysl, pokud by bylo možné jen v krátkých úsecích, a ne v celé trase. Řešením by byla změna legislativy. Obě strany se dohodly na uspořádání technického dne, kde se posoudí, ve kterých úsecích by případná změna byla realizovatelná.

1
Náměstek Jaroslav Komínek (vpravo) a radní Ladislav Drlý na jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic

2
Ředitel Správy Chomutov ŘSD Martin Vidimský a jeho tým

3
U jednání nechyběli zástupci dopravní policie plk. Jiří Ušák a kolega kpt. Jan Matoušek

4

 

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Magdalena Fraňková
Vytvořeno / změněno: 15.3.2019 / 15.3.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém