Orientační nabídka


 

Budoucí obráběči kovů z Ústeckého kraje změřili své znalosti a šikovnost

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Obráběč
V Krupce na pracovišti Střední školy stavební a strojní Teplice se konalo regionální kolo celostátní profesní soutěže „České ručičky“, jejímž vyhlašovatelem je Cech KOVO ČR.
Tisková zpráva ze dne 8. března 2016
 

 
 

Na soutěž pro žáky oboru Obráběč kovů se do Krupky se sjely dvoučlenné týmy nejlepších žáků středních škol z Varnsdorfu, Děčína, Roudnice nad Labem, Mostu a Chomutova, včetně domácích z hostitelské školy. Soutěž se těšila značné společenské pozornosti, o čemž svědčila návštěva zástupců města Krupky včetně starosty Zdeňka Matouše.

Úkolem žáků bylo s co největší přesností v daném čase zhotovit na soustruhu součástky podle výrobní dokumentace, měření různými typy měřidel, lícování a odborný test, který ověřoval teoretické znalosti.

Po celodenním klání byly vyhlášeny výsledky. Vítězové byli odměněni hodnotnými věcnými cenami -  digitálními měřidly, které poskytla firma Mahr z Proboštova a též knihou o Krupce, kterou věnoval pan starosta z Krupky.

Do celostátního kola ve Žďáru nad Sázavou, které se uskuteční 11. až 13. dubna, postoupili dva nejlepší z této soutěže. Ústecký kraj budou zastupovat Adam Birnbaum z VOŠ, SPŠ a SOŠ Varnsdorf a Kamil Ota ze SŠ stavební a strojní Teplice. Přejeme žákům, aby dosáhli dalších úspěchů.

Zpracoval: Miloslav Svoboda, vedoucí učitel odborného výcviku

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 8.3.2016 / 8.3.2016 | Zveřejnit od-do: 8.3.2016-7.4.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém