Orientační nabídka


 

Budoucí prodavači získávají cennou praxi v obchodním řetězci

K dnešnímu datu mimo interval pro zveřejnění na webu.
Keplerka
Dvanáct let funguje spolupráce mezi Střední školou obchodu, řemesel a služeb v Ústí nad Labem a hypermarketem Globus v Trmicích. Za tu dobu se v obchodním řetězci v rámci povinné školní praxe vystřídalo na pět set žáků. Někteří se za ta léta vypracovali až na vedoucí jednotlivých úseků.
Tisková zpráva ze dne 11. února 2016
 

 
 

Hypermarket a škola spolupracují při praktické výuce i v tomto roce. Mezi regály se pohybuje v letošním školním roce na pět desítek žáků z ústecké odborné školy. V stále ještě pilotním projektu budou obě zainteresované strany pokračovat i nadále. „Je zde velmi dobré zázemí, naši žáci se dostanou ke strojům a zařízením, které se používají v běžném provozu. Navíc se zde naučí a hlavně pochopí, že prodavač není jen ten, kdo podává zboží, ale že musí o výrobku či zboží něco vědět, dokázat zákazníkovi poradit. Je to řemeslo jako každé jiné,“ uvedl ředitel školy v Krásném Březně Pavel Caitaml.

Cílem projektu je zapojení většího počtu učňů do praxe a také jejich následné hodnocení práce. „Při hodnocení jsou žáci rozděleni do pěti skupin. Ti nejšikovnější pak dostávají i finanční odměny, které nejsou zrovna malé,“ nastínil motivační složku ředitel Globusu v Trmicích Karel Zeman.

Ústecká škola, kde se na svou budoucí profesi připravují mladí prodavači, aranžéři, pekaři, kuchaři, cukráři a řezníci, je páteřní školou Ústeckého kraje. „Vzájemnou spolupráci velice vítám. Dnešní trend je vychovávat si své zaměstnance a v našem Ústeckém kraji, kde je jedna z největší nezaměstnanosti, je to nutností. V podstatě jsou projekty tohoto typu jedinou cestou, jak najít pro studenty uplatnění hned po škole,“ uvedla na setkání Dagmar Waicová, krajská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro výchovu, mládež a vzdělávání a zaměstnanost.

01
Ředitel krásnobřezenské školy Pavel Caitaml (vlevo), Karel Zeman, ředitel Globusu Trmice a Dagmar Waicová, krajská zastupitelka a předsedkyně Výboru pro výchovu, mládež a vzdělávání a zaměstnanost.

02
Žáci 1. ročníku na praxi v obchodním řetezci

03

 

 


 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 11.2.2016 / 11.2.2016 | Zveřejnit od-do: 11.2.2016-10.3.2016
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 01 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém