Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Budoucí záchranáři školili zaměstnance pivovaru

 
Škola
Studenti 2. ročníku Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické v Ústí nad Labem oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář se účastnili školení zaměstnanců v poskytování první pomoci v Pivovaru Velké Březno na Ústecku. Na této akci se škola podílela již podruhé.
Tisková zpráva ze dne 21. května 2019
 

 
 

Zadání modelové situace znělo: výbuch zařízení v jedné části provozu pivovaru. Studenti se po diskusi shodli na čtyřech typech poranění. Organizačně se rozdělili do dvojic tak, že jeden byl figurant (poraněný) a druhý dohlížel na správnost ošetření poraněného. Studenti sami zvládli přípravu včetně maskování.

Zaměstnanci pivovaru byli rozděleni do tří skupin. Každá skupina měla na plnění úkolu 60 minut. Nejprve proběhlo ošetření poraněných zaměstnanci a následně proběhla rozprava, kdy studenti reflektovali vše, co se dělo a ukázali, jak by ošetření mělo probíhat, včetně řízení situace a volání na záchrannou službu.

Podle zpětné vazby se školení první pomoci touto interaktivní formou líbilo a pro zaměstnance bylo přínosem. Studenti reprezentovali školu na vysoké úrovni. Pracovali samostatně, vystupovali klidně a profesionálně.

Zpracovala: Mgr. Eva Rohanová, vedoucí oboru

01
Zaměstnanci za dozoru studentů provádějí oživovací procesy na figuríně.

02

 
 
 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 21.5.2019 / 21.5.2019 | Zveřejnit od: 21.5.2019

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém