Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Doprava Ústeckého kraje

 

Časové jízdenky na 7 a 30 dní na přeshraniční lince číslo 398 z Teplic do Drážďan

 
Tarif
Na přeshraniční lince 398 z Teplic přes Altenberg do Drážďan platí nový společný přeshraniční tarif Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) a Integrovaného dopravního systému Horní Polabí (VVO).
 

 
 

Se změnou tarifu zůstává v platnosti dosavadní nabídka jízdních dokladů, tedy jízdenek pro oblast DÚK k hranicím v České republice a pro oblast VVO k hranicím v Německu, i jednorázové přeshraniční jízdenky. Pro jednodenní výlety z Čech do saského hlavního města Drážďan je i nadále výhodná jízdenka Labe-Elbe za 250 Kč pro jednu osobu nebo za 550 Kč pro skupinu až 5 osob.  Kromě toho si mohou cestující nově zakoupit i přeshraniční časové jízdenky na 7 a 30 dní, např. pro pravidelné cesty mezi Teplicemi a Drážďany.  Je to další krok k integraci sousedících oblastí Euroregionu Labe-Elbe/Elbe-Labe a zjednodušení každodenního života cestujícím dojíždějícím linkou 398 do zaměstnání.

Linka 398 vede v trase Teplice, Olympia - Teplice, Hlavní nádraží - Dubí, Městský úřad - Cínovec/Zinwald - Altenberg, Bahnhof  a dále pokračuje pod číslem 360 přes Dippoldiswalde až do Drážďan k hlavnímu nádraží (Dresden, Hauptbahnhof). Cestující během cesty při přejezdu mezi linkami 398 a 360 nijak nepřestupují, autobus pouze pokračuje jako spoj jiné linky. Pravidelný  provoz byl na lince zahájen 26. září 1994 dvěma páry spojů. Díky rostoucí poptávce dnes nabízí 7 spojů ve dvouhodinových intervalech z obou směrů. 

Jízdenky je možné zakoupit v autobuse, na území ČR prodej pouze v Kč, na území Německa pouze v EUR.

 
Zodpovídá: Ing. Magda Pejšová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2017 / 15.5.2017 | Zveřejnit od: 16.5.2017

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém