Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Kultura a památková péče

 

Celostátní cena „Čtenář roku 2020“ putuje do Ústí nad Labem

 
skip
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR i v letošním roce pokračoval v oceňování nejlepších čtenářů. V roce 2020 hledaly české knihovny toho svého „NEJ“ mezi učiteli. Toto kritérium bylo zvoleno záměrně v roce, kdy si připomínáme 350 let od úmrtí učitele národů Jana Ámose Komenského.
Tisková zpráva ze dne 3. září 2020
 

 
 

Přestože se „Čtenáři roku“ v jednotlivých knihovnách i regionech volili již v březnu, na celkového vítěze jsme si museli kvůli pandemii počkat až na poslední srpnový den, kdy byl představen v rámci vyhlášení cen Magnesia Litera.

Vítězkou se stala Martina Brhelová, která je zkušenou pedagožkou a vede jednu z největších speciálních škol v ČR. Je nejen vášnivou čtenářkou Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem, ale i ženou s velkým srdcem a duší. Ocenění si zaslouží pro svou pomoc hendikepovaným dětem a jejich rodičům, svými vizemi pomáhá vytvářet novou cestu a posouvat na další úrovně nejen způsob vzdělávání, ale i možnosti knihoven a jejich služeb veřejnosti v regionu, ale i v rámci celé České republiky.

Propojuje školy a knihovny, na konferencích přednáší nejen knihovníkům, ale i rodičům, pedagogům a studentům. Díky ní si do naší knihovny mnoho z nich našlo cestu. Svými inovativními myšlenkami přispěla ke vzniku Poradenského a edukačního centra, jehož je kmotrou a patronkou. Spolupracuje s námi na mnoha projektech, které spojují naši instituci s pedagogy, rodiči a dětmi z celého Ústecka. Tato neuvěřitelně energická žena šíří své nové pohledy dál, svým přesvědčením i činy tak přispívá k transformaci knihoven i novému pohledu na ně ve světle 21. století.

Zpracovala: Jana Linhartová, ředitelka SVKUL

01
Celostátní vítězka Martina Brhelová (vlevo)

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 3.9.2020 / 3.9.2020 | Zveřejnit od: 3.9.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Kultura a památková péče

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce: Karina Strnadová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém