Orientační nabídka


 

Celostátní odborná konference zdravotních laborantů měla úspěch

StudentLab 2018
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem uspořádala 22. ročník celostátní konference zdravotních laborantů a laboratorních asistentů s mezinárodní účastí Studentlab.
Tisková práva ze dne 12. prosince 2018
 

 
 

Program konference, na které byl přítomen předseda Výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka, byl sestaven z žákovských a studentských přednášek se zaměřením na odborná témata související s činností zdravotních laborantů a laboratorních asistentů.

 

Konference se zúčastnilo 350 hostů z řad laborantů, odborníků ze zdravotnictví, pedagogů zdravotnických škol, žáků a studentů oboru Laboratorní asistent a Diplomovaný zdravotní laborant. Kromě zástupců zdravotnických škol z celé České republiky se konference aktivně účastnili žáci a studenti ze slovenských škol z Bratislavy, Bánské Bystrice a Trenčína.

 

Prezentace byly hodnoceny odbornou komisí, sestavenou z odborníků pracujících v klinických laboratořích, v čele s předsedou poroty primářem Janem Špičkou, přednostou Ústavu laboratorní diagnostiky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Kromě této odborné poroty byla sestavena i žákovská porota, složená z žáků a studentů zúčastněných zdravotnických škol. Porota vyhlásila tři nejlepší přednášky podle počtu získaných bodů.

 

První místo obsadila žákyně Střední zdravotnické školy v Bratislavě, za svou přednášku „Koloidné striebro verzus antibakteriálne liečivá“. Druhé místo obhájila žákyně z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Praze, Alšovo nábřeží, s přednáškou „Číhá na nás v MHD nebezpečí? Na třetím místě se umístil žák ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Brně, Merhautova, s přednáškou „Metody zpracování cytobloků FN Brno“.


01
Na snímku zcela vpravo sedící předseda Výboru pro zdravotnictví Ústeckého kraje Pavel Csonka. Třetí zprava Miroslava Zoubková, ředitelka ústecké "zdrávky".

02
Ocenění studenti.

 

 

 
Zodpovídá: Bc. Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 12.12.2018 / 12.12.2018 | Zveřejnit od: 12.12.2018
 

 

Kontakt

Ústecký kraj
Velká Hradební 3118/48
400 02 Ústí nad Labem
tel.: +420 475 657 111
e-podatelna: epodatelna@kr-ustecky.cz
IČ: 70892156
DIČ: CZ70892156, je plátce DPH
Datová schránka: t9zbsva

Podrobný kontakt


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém