Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média > Tiskové informace

 

Celostátní odborná konference zdravotních laborantů měla úspěch

 
StudentLab 2018
Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední škola zdravotnická v Ústí nad Labem uspořádala 22. ročník celostátní konference zdravotních laborantů a laboratorních asistentů s mezinárodní účastí Studentlab.
Tisková práva ze dne 12. prosince 2018
 

 
 

Program konference, na které byl přítomen předseda Výboru pro zdravotnictví Pavel Csonka, byl sestaven z žákovských a studentských přednášek se zaměřením na odborná témata související s činností zdravotních laborantů a laboratorních asistentů.

 

Konference se zúčastnilo 350 hostů z řad laborantů, odborníků ze zdravotnictví, pedagogů zdravotnických škol, žáků a studentů oboru Laboratorní asistent a Diplomovaný zdravotní laborant. Kromě zástupců zdravotnických škol z celé České republiky se konference aktivně účastnili žáci a studenti ze slovenských škol z Bratislavy, Bánské Bystrice a Trenčína.

 

Prezentace byly hodnoceny odbornou komisí, sestavenou z odborníků pracujících v klinických laboratořích, v čele s předsedou poroty primářem Janem Špičkou, přednostou Ústavu laboratorní diagnostiky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Kromě této odborné poroty byla sestavena i žákovská porota, složená z žáků a studentů zúčastněných zdravotnických škol. Porota vyhlásila tři nejlepší přednášky podle počtu získaných bodů.

 

První místo obsadila žákyně Střední zdravotnické školy v Bratislavě, za svou přednášku „Koloidné striebro verzus antibakteriálne liečivá“. Druhé místo obhájila žákyně z Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Praze, Alšovo nábřeží, s přednáškou „Číhá na nás v MHD nebezpečí? Na třetím místě se umístil žák ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Brně, Merhautova, s přednáškou „Metody zpracování cytobloků FN Brno“.


01
Na snímku zcela vpravo sedící předseda Výboru pro zdravotnictví Ústeckého kraje Pavel Csonka. Třetí zprava Miroslava Zoubková, ředitelka ústecké "zdrávky".

02
Ocenění studenti.

 

 

 
Zodpovídá: Vít Hnízdil
Vytvořeno / změněno: 12.12.2018 / 12.12.2018 | Zveřejnit od: 12.12.2018

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Tematická nabídka: Média

Přeskočit nabídku
 

Informace v patě

Garant sekce:Ing. Lucie Dosedělová

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém