Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost uděleny za rok 2015

 
csr
Ústecký kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR ÚK) slavnostně vyhlásil v úterý 15. prosince výsledky prvního ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost. Předání cen se uskutečnilo v konferenčním sále krajského úřadu za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a předsedkyně HSR ÚK Gabriely Nekolové.
 

 
 

„Velmi oceňuji, že do prvního ročníku soutěže se v kraji přihlásilo 23 subjektů. Svědčí to o tom, že velkým i malým firmám, veřejné správě i městům a obcím nechybí smysl pro odpovědné chování vůči zaměstnancům, klientům, životnímu i podnikatelskému prostředí,“ zhodnotil v úvodu hejtman Bubeníček.

Čestná uznání představitelům soutěžících subjektů předával Pavel Csonka, předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální věci ZÚK.

Vítězům ve čtyřech kategoriích pak cena předal Oldřich Bubeníček. V kategorii firem s počtem zaměstnanců na 250 se vítězem stala společnost AGC Flat Glass Czech, a.s., v kategorii malých firem společnost HIT Office, s. r. o., ve veřejném sektoru byla nejlépe hodnocena Fakulta sociálně ekonomická ústecké Univerzity J. E. Purkyně a v kategorii obcí pak statutární město Chomutov. Vítězové společně s diplomem obdrželi dárkový koš regionálních potravin, který věnovala Okresní agrární komora Most.

Kraj podporuje koncept společenské odpovědnosti, protože pomáhá rozvíjet region, měnit společenské klima, chránit životní prostředí  a životní podmínky. Proto se také rozhodl udělovat každoročně Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, aby vyzdvihl práci všech, kteří věnují péči svému okolí nad rámec svým povinností a poukázal i na dobré stránky regionu.

„V kraji působí mnoho organizací, které aktivně přispívají k rozvoji regionu, v této oblasti jsou nebo by měly být vzorem ostatním, dostávají národní či mezinárodní ocenění a zaslouží si uznání především vlastního kraje a okolí,“ dodala k důvodům vzniku prestižní ceny Gabriela Nekolová, předsedkyně HSR-ÚK.

Ústecký kraj je mezi prvními pěti kraji v republice, které se rozhodly tuto cenu udělovat.

Na závěr vyhodnocení prvního ročníku soutěže byl vyhlášen ročník druhý, a to podpisem memoranda Ústeckého kraje, HSR ÚK a Rady kvality ČR.

Na slavnostní vyhlášení vítězů navázalo výroční jednání Předsednictva a Sněmu Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Připravil OMK

csr
Předání cen zahájil hejtman Oldřich Bubeníček (vpravo), Pavel Csonka, předseda Výboru pro zdravotnictví a sociální věci ZÚK, pak účastníkům předal česná uznání.

csr
Čestné uznání přebírá Gabriela Sáričková Benešová ze společnosti Severní energetická

csr
Za Vršanskou uhelnou převzal čestné uznání generální ředitel Vladimír Rouček

csr
Za Vyšší odbornou školu a Střední školu, Varnsdorf, převzal čestné uznání ředitel Petr Jakubec

csr
Čestným uznáním bylo oceněno město Most

csr
Vítězem kategorie firem nad 250 zaměstnanců je AGC Flat Glass Czech

csr
Kategorii malých firem ovládla společnost HIT OFFICE s.r.o.

csr
V kategorii veřejného sektoru zvítězila FSE UJEP Ústí nad Labem, diplom převzal děkan Jaroslav Koutský

csr
V kategorii obcí zvítězilo statutární město Chomutovcsr
Podpis memoranda k vyhlášení 2. ročníku Ceny ÚK za společenskou odpovědnost

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 16.12.2015 / 16.12.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém