Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Ceny za projekt Kraje pro bezpečný internet předány

 
bi
V minulém týdnu proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen vylosovaným řešitelům soutěžního kvízu z projektu Kraje pro bezpečný internet. Ceny vylosovaným vítězům v Ústeckém kraji předal hejtman Oldřich Bubeníček.
 

 
 

„Považuji za velmi užitečné, že je zejména mezi žáky a studenty rozšiřována osvěta o bezpečném chování na internetu. Elektronická komunikace totiž může přinášet i jistá rizika a je dobré být na to připraven,“ řekl při předávání cen Oldřich Bubeníček.

Letošní ročník projektu byl primárně zaměřen na děti a studenty. Do soutěžního kvízu se letos zaregistrovalo celkem 21 301 dětí a studentů, z nichž soutěžní kvíz absolvovalo 8 837 soutěžících.

V letošním roce byla osvěta o bezpečném internetu zaměřena kromě dětí a studentů i na učitele, sociální pracovníky, rodiče a dospělé a zaměstnance a příslušníky Policie ČR. Celkem bylo v roce 2015 připraveno 38 elearningových lekcí. V rámci soutěží bylo v celé republice oceněno 37 dětí. Cenami byly herní konzole XBOX, tablety Acer a mobilní telefon Lumia. Ceny do soutěže věnuje společnost Microsoft

Kraje pro bezpečný internet je projekt Asociace krajů České republiky, do projektu zapojeno již 10 krajů, odbornými partnery jsou Národní centrum bezpečnějšího internetu a Microsoft. Garantem krajského kola byl odbor informatiky a organizačních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Výherci krajského kola:

1. místo – herní konzole Microsoft Xbox – Dominika Anderlová, Třebívlice

2. místo – tablet Acer – Jakub Mašek, Chomutov

3. místo – mobilní telefon Microsoft Lumia 535 – Bui Tuan Anh, Ústí nad Labem

Více informací najdete na webu www.KPBI.cz.


bi

bi
Cenu za 2. místo převzal z rukou hejtmana Jakub Mašek z Chomutova

 

bi
První místo obsadila Dominika Anderlová z Třebívlic

 

 

 
Zodpovídá: RNDr. Zdeněk Rytíř
Vytvořeno / změněno: 21.12.2015 / 21.12.2015

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém