Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

ČEPS podpořila Ústecký kraj v boji proti pandemii

 
logo
Společnost ČEPS, provozovatel elektroenergetické přenosové soustavy ČR, poskytla Ústeckému kraji finanční dary v celkové hodnotě 800 000 korun. Tyto prostředky z dárcovského programu budou využity zejména na nákup ochranných zdravotnických pomůcek v souvislosti s bojem proti šíření nemoci COVID-19 a na pořízení vybavení pro distanční výuku do škol.
Tisková zpráva ze dne 30. června 2020
 

 
 

Pandemie virového onemocnění COVID-19 zasáhla Českou republiku na začátku března 2020 a výrazně ovlivnila běžný život všech občanů. Společnost ČEPS se rozhodla aktivně přispět k řešení problémů, které tato situace způsobila, a to prostřednictvím svého dárcovského programu. Ústeckému kraji přispěl provozovatel přenosové soustavy na boj proti pandemii 800 000 Kč.

Polovina této částky bude použita na nákup ochranných a ostatních potřeb pro krajská zdravotnická a sociální zařízení. Zbývajících 400 000 Kč zase pomůže školám na území kraje v pořízení vybavení pro vzdálenou výuku, aby mohly plnit své poslání i v obdobích bez možnosti docházky žáků a studentů.

„Finančního daru si velmi vážíme. Společnost ČEPS tím dokazuje, že se aktivně staví ke společenské odpovědnosti, a potvrzuje, že jí situace v Ústeckém kraji není lhostejná. Obdržené finanční prostředky budou využity v souladu s darovací smlouvou a těší mě, že takto pomůžeme školám a školským zařízením s vybavením kvalitní technikou, která v moderní době umožňuje dálkové spojení a komunikaci, která je například při dálkové výuce nezbytná,“ uvedl k daru hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Dárcovský program je hlavní platformou společenské odpovědnosti společnosti ČEPS. K jeho základním pilířům patří kromě charitativní a humanitární pomoci také rozvoj technického školství, podpora sportu dětí, mládeže a handicapovaných, rozvoj regionální kultury a ochrana životního prostředí. ČEPS v rámci svého dárcovského programu každoročně podpoří stovky projektů.

Společnost ČEPS je výhradním provozovatelem přenosové soustavy ČR, která tvoří páteřní síť elektrizační soustavy. Realizuje přenos elektřiny od výrobců k distributorům a dále udržuje rovnováhu mezi výrobou a spotřebou elektrické energie, která je nezbytným předpokladem fungování elektrizační sítě. Posláním společnosti je především zajištění bezpečného a spolehlivého provozu a rozvoje přenosové soustavy v rámci propojených evropských soustav. ČEPS, a. s., udržuje, obnovuje a rozvíjí 43 rozvoden se 77 transformátory a trasy vedení velmi vysokého a zvláště vysokého napětí o celkové délce přes 5 500 kilometrů.

ZDROJ: ČEPS, a. s.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 30.6.2020 / 30.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém