Logo Ústeckého krajeÚstecký kraj (odkaz na titulní stránku) 

Ústecký kraj - Oficiální web


International

Vyhledávání

 


Cesta: Titulní stránka > Média

 

Češi už mohou volně cestovat do 19 evropských zemí

 
logo
Od pondělí 15. června 2020 přichází další rozvolňování opatření po pandemii COVID-19. Ta se týkají mimo jiné i cestování. Po Slovensku, Rakousku a Maďarsku se tak otvírají hranice Čechům v dalších evropských státech. Za turistikou tak nyní mohou vyrazit bez nutnosti negativního testu či karantény také do Estonska, Lotyšska, Litvy, téměř celého Polska, Německa, Nizozemska, Belgie, Lucemburska, Francie, Itálie, Švýcarska, Lichtenštejnska, Slovinska, Chorvatska, Řecka či Bulharska.
Tisková zpráva ze dne 16. června 2020
 

 
 

„Koordinujeme se v rámci Evropské unie tak, abychom Evropanům, tedy i Čechům, umožnili v současné době cestovat tak jako dřív a zároveň bezpečně. Podmínky přicestování do evropských zemí pravidelně aktualizujeme na naší interaktivní Mapě cestovatele, kterou občané najdou na webu Ministerstva zahraničních věcí,“ uvedl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Ministerstvo zahraničních věcí ve své mapě vychází z tzv. semaforu bezpečnosti, který schválila vláda. Ten ovšem informoval pouze o riziku nákazy v dané zemi, nikoliv o možnosti cestování do zahraničí. Mapa cestovatele doplňuje informace o podmínky cestování přijaté jednotlivými zeměmi.

„Ministerstvo zahraničních věcí zároveň mění doporučení na cesty. Pro země s nízkým a středním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 doporučujeme zvýšenou opatrnost, tzn. například dbát na důkladnou hygienu. Co se týče zemí s vysokým rizikem nákazy a ostatních zemí světa platí nadále doporučení cestovat jen v nezbytných případech,“ dodal šéf české diplomacie.

Mezi červeně označené země, tedy ty s vysokým rizikem nákazy, patří Švédsko, Portugalsko a Slezské vojvodství v Polsku.

Mapa cestovatele vychází z informací zastupitelských úřadů v jednotlivých státech, které pravidelně aktualizují informace o možnostech vstupu Čechů na území dané země. V provozu zároveň zůstává informační linka Ministerstva zahraničních věcí (+420 224 183 200), kam se čeští občané mohou obrátit v případě nejasností ohledně jejich vycestování do zahraničí.

 
Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková
Vytvořeno / změněno: 16.6.2020 / 16.6.2020

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém