Orientační nabídka

Česká reprezentace na mistrovství světa slaví další úspěchy. Dorostenky jsou mistryněmi světa na štafetách, dorostenci stříbrní

Česká výprava po disciplíně štafeta 4x100 metrů s překážkami přidává další medaile do sbírky. Dorostenci si nejprve doběhli pro stříbrnou medaili, dorostenky následně vybojovaly titul mistryň světa.
Tisková zpráva ze dne 16. srpna 2021
MS Čakovec v požárním sportu dorostu

Na štafetu nastupují za každé družstvo čtyři sportovci. Závodník na prvním úseku za pomoci žebříku přebíhá po střeše makety domku. Ve druhém úseku stojí bariéra, soutěžící ve třetím úseku sbírá hadice, přebíhá kladinu a spojuje hadice do sebe a na rozdělovač. „Finišman“ štafety má za úkol před doběhnutím do cíle uhasit oheň za pomoci hasícího přístroje.

Pátek třináctého byl pro českou reprezentaci šťastným dnem! Štafeta dorostenců ve složení Vít Vymazal, Jakub Stýblo, Petr Loukota a Lukáš Flégr sice v obou pokusech chybovala, i přes to však ve druhém pokusu zaběhli čas 61,10s, což byl mezi chlapci druhý nejrychlejší čas. Disciplínu ovládlo Rusko (57,83s), na třetím místě jsou reprezentanti Lotyšska (64,18s).

V případě dorostenek dali trenéři důvěru kvartetu Tereza Chovancová, Vendula Jílková, Johanka Vaculíková a Lucie Ledvinová. Děvčata nezklamala! Již po prvních pokusech se Češky držely na průběžném druhém místě. Když ruská štafeta ve druhém pokusu zlepšila svůj čas (62,65s), hned v následném rozběhu je dívky s českým lvíčkem na prsou pokořily, stanovily vítězný čas 62,60s a staly se mistryněmi světa ve štafetě 4x100 metrů s překážkami! Pro třetí místo si doběhly Bělorusky (čas 65,29s).

V průběžném pořadí jsou čeští dorostenci na děleném druhém místě s Běloruskem (oba státy mají po osmi bodech), v čele bodování je Rusko se čtyřmi body. Mezi dorostenkami vede Rusko (4 body), druhá je Česká republika (5 bodů) před třetím Běloruskem (8 bodů).

Mistrovství světa dorostu zakončí poslední disciplína, kterou bude požární útok. Po skončení této disciplíny bude známo i pořadí států v celkovém hodnocení.